Andrzej Sołtyk - w powietrzu czuje się jak ryba w wodzie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 21:31
Niespełna 19-letni skoczek spadochronowy i "tunelowy", który może poichwalić się pokaźną kolekcją sportowych trofeów odwiedzi "Strefę sportu" w radiowej Czwórce.
Audio
Andrzej Sołtyk
Andrzej SołtykFoto: Darek Matyja

Andrzej Sołtyk - mimo że nie skończył jeszcze 19 lat - może się pochwalić kolekcją medali, jakiej nie powstydziłoby się wiele gwiazd sportu. Andrzej uprawia indoorskydiving, czyli latanie w pionowych tunelach aerodynamicznych oraz skoki spadochronowe. Jest m.in. mistrzem świata i zdobywca Pucharu Świata w lataniu dynamicznym, a także mistrzem Europy i wielokrotnym mistrzem Polski w indoorskydivingu. Do niego należy też rekord Europy i świata w... szybkości latania w tunelu aerodynamicznym. Andrzej to także laureat prestiżowej nagrody w sportach lotniczych - Złotego Cumulusa dostał dwukrotnie.

Sami zobaczcie jak lata ;)

O tym indoorskydivingu i spadochroniarstwie opowiedział w naszej audycji, w której była też rozmowa z prezesem Polskiego Związku Żeglarskiego - Tomaszem Chamerą o kwalifikacjach olimpijskich. 

***

Tytuł audycji: Strefa sportu
Prowadzący: Darek Matyja
Goście: Andrzej Sołtyk
Data emisji: 26 02 2020
Godzina emisji: 21.30

***

Darek Matyja
Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

Czytaj także

Michał Matyja - prekursor polskiej siatkówki... na śniegu

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 21:31
Nikt na świecie nie ma tylu tytułów "King of the Snow" co Michał Matyja - człowiek po uszy "zakopany" w siatkówce śniegowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Michalak - legionista w kadrze kosza

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 20:00
Koszykarz Legii Warszawa, powołany do kadry na mecze kwalifikacji ME - o kadrze, Legii i innych klubach, w których grał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ignacy Kamiński o AZS Winter Cup

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 21:31
28 lutego - Harenda - finałowe zawody AZS Winter Cup. 
rozwiń zwiń