Praktyki międzynarodowe - szansa dla studentów prawa

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 11:09
Jeśli chcesz sprawdzić, jak działają kancelarie prawnicze, sady czy organizacje non-profit w Maroku, Norwegii czy USA, wystarczy dostać się na praktyki, na przykład w ramach Międzynarodowego Programu Wymiany Praktyk Studenckich "STEP".
Audio
  • Jak dostać się na zagraniczny staż dla studentów prawa i który program praktyk wybrać? (Studenci w świat wzięci/Czwórka)
  • Relacja z Dni Erasmusa w warszawskiej SGH (Studenci w świat wzięci/Czwórka)
Zagraniczne praktyki to szansa na zdobycie wiedzy, ale także bezcennego doświadczenia zawodowego
Zagraniczne praktyki to szansa na zdobycie wiedzy, ale także bezcennego doświadczenia zawodowegoFoto: Pixabay.com/Public domain

- Umożliwia on studentom prawa odbycie nawet dwuletniego stażu zagranicznego, który może zakończyć się zatrudnieniem - tłumaczył Maciej Szewczyk ze Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA, które swoim zasięgiem obejmuje ponad 40 krajów UE. - ELSA podczas tych praktyk opiekuje się studentem od momentu przyjazdu aż do ostatniego dnia pobytu. Zapewniiamy wyżywienie, noclegi, transport - dodał.

W Czwórce rozmawialiśmy także o innych programach, spośród których każdy będzie mógł wybrać ten odpowiedni dla siebie, a także sprawdziliśmy, w jaki sposób aplikować na taki staż i czego możemy spodziewać się po przybyciu na miejsce praktyk. W programie relacjonowaliśmy także spotkanie Dnie Erasmusa, które odbyło się w stołecznej Szkole Głównej Handlowej.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 1.12.2015

Godzina emisji: 19.00

kd