Polskie Radio
Section05
staż

Lewica chce płatnych staży w całej UE. Podała stawkę

Chcemy wprowadzenia płatnych staży i praktyk w całej UE, wynagrodzenie, co najmniej w wysokości 3,5 tys. zł netto, dla każdego praktykanta i stażysty - to jeden z postulatów Lewicy w wyborach do PE. - To jest minimum, które pozwoli studentom skupić się na nauce - powiedział europoseł Robert Biedroń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica staż pracownicy pracodawcy wynagrodzenia młodzież Unia Europejska wybory do Parlamentu Europejskiego polityka

Napędzani wodorem

Orlen zainaugurował drugą edycję Akademii Wodorowej. To program dla studentów i absolwentów, którzy chcą zdobyć doświadczenie w branży wodorowej. Głównym celem Akademii jest szkolenie i rozwój kadr wyspecjalizowanych w innowacyjnych technologiach wodorowych oraz ich praktycznym wykorzystaniu w aplikacjach biznesowych. Najlepsi uczestnicy skorzystają z płatnego stażu, po którym będą mieli szansę zawodowo związać się z Orlenem lub jednym z partnerów projektu.
Zobacz więcej na temat:  Orlen wodór staż kadry OZE

NASZ WYWIAD Jakie umiejętności powinien mieć "Inżynier 4.0"?

- Transformacji cyfrowej w przemyśle towarzyszy transformacja całego łańcucha. Trzeba zbudować łańcuch z dostawcami, z odbiorcami, potrzebna jest odpowiednia komunikacja do rynku, z kolei do wewnątrz firmy, potrzebne są takie umiejętności jak otwarta komunikacja, budowanie zespołu, jak motywowanie ludzi. To są wszystko umiejętności, których do tej pory nie przypisywano inżynierom. Teraz oczekiwanie jest takie, żeby je posiadali - mówiła w rozmowie z PolskieRadio24.pl Dominika Bettman, prezes Siemensa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA studia Politechnika Warszawska staż technika technologie Europejski Kongres Gospodarczy 2019