Sokołowska-Pronobis: dziś w modzie liczy się dobry pomysł

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 16:20
- Młodzi projektanci w Polsce to ludzie świadomi, zdeterminowani. Wiedzą, co chcą w życiu robić i co jest ich siłą - mówi Joanna Sokołowska-Pronobis, łowca modowych talentów.
Audio
  • Joanna Sokołowska-Pronobis o tym, jak scena młodych projektantów zmieniała się na przestrzeni lat i jak będzie wyglądała jej przyszłość (Czwórka/Tędy po trendy)
Szósta edycja Fashion Designer Awards. Na zdjęciu projektantka Agnieszka Maciejak, Joanna Sokołowska-Pronobis oraz tancerka i aktorka Edyta Herbuś
Szósta edycja Fashion Designer Awards. Na zdjęciu projektantka Agnieszka Maciejak, Joanna Sokołowska-Pronobis oraz tancerka i aktorka Edyta HerbuśFoto: PAP/Stach Leszczyński

- Polscy projektanci, choć często inspirują się kolejnymi modowymi "epokami", filtrując je przez pryzmat współczesnych potrzeb, i korzystają z dorobku uznanych twórców, nie do końca poddają się trendom. Szukają swoich dróg w doborze tkanin i akcesoriów - przekonywała w Czwórce organizatorka Fashion Designer Awards. - Wiedzą, że by odnieść sukces, nie wystarczy być tytanem pracy. Trzeba mieć też swoją osobowość.

Dzięki temu na przestrzeni lat polska moda rozwinęła skrzydła, co widać na ulicach miast. - Nie odbiegają one od tego, co dzieje się w Barcelonie, czy Mediolanie - mówi ekspertka. - Podoba mi się, że napływa właśnie nowa fala projektantów i dostrzegane są marki, które pojawiły się dopiero trzy lata temu.

Jej zdaniem Polacy powoli "zaprzyjaźniają się z modą", a ta - z wybiegów - coraz częściej trafia "pod strzechy". - Dobrze, że projektanci udostępniają dwie linie: premium i basic, także dla klientów mniej zamożnych - podkreśliła i prognozowała, jak zmieni się moda za kilka i kilkanaście lat.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Gość: Joanna Sokołowska-Pronobis, łowca modowych talentów, organizatorka Fashion Designer Awards

Data emisji: 08.02.2015

Godzina emisji: 10.00

(kd/mm)

- Polscy projektanci, choć często inspirują się kolejnymi modowymi "epokami", filtrując je przez pryzmat współczesnych potrzeb, i korzystają z dorobku uznanych twórców, nie do końca poddają się jednak trendom. Szukają swoich dróg w doborze tkanin i akcesoriów - przekonywała w Czwórce organizatorka Fashon Designer Awards. - Wiedzą, że by odnieść sukces, nie wystarczy być tytanem pracy. Trzeba mieć też swoją osobowość.

Dzięki temu na przestrzeni lat polska moda rozwinęła skrzydła, co widać na ulicach miast. - Nie odbiegają one od tego, co dzieje się w Barcelonie, czy Mediolanie - mówi ekspertka. - Podoba mi się, że napływa właśnie nowa fala projektantów i dostrzegane są marki, które pojawiły się dopiero trzy lata temu.

Jej zdaniem Polacy powoli "zaprzyjaźniają się z modą", a ta - z wybiegów - coraz częściej trafia „pod strzechy”. - Dobrze, że projektanci udostępniają dwie linie: premium i basic, także dla klientów mniej zamożnych - podkreśliła i prognozowała, jak zmieni się moda za kilka i kilkanaście lat.

Czytaj także

Projektant mody czy zwykły krawiec?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 13:00
Moda to prężnie rozwijająca się branża łącząca sztukę z rzemiosłem. Sprawdzimy jak na tym tle wypadają polscy projektanci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trendy 2015: bez selfie, ale ciągle w sieci

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 15:20
Facebook jako narzędzie do rozwijania kariery zawodowej, Instagram platformą dla prawdziwych artystów, koniec mody na selfie - tak zdaniem Konrada Jerina będą wyglądać portale społecznościowe w 2015 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świadoma moda, czyli etyka na wieszaku

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 14:00
- Sieciówki to nie jedyne wyjście, żeby dobrze wyglądać - tłumaczą pomysłodawczynie. - Proponujemy alternatywne rozwiązania, dzięki którym możemy pomóc innym.
rozwiń zwiń