Pablopavo: nie lubię nudzić się muzyką

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 14:15
Pablopavo otrzymał "Paszport Polityki" za łączenie podwórkowej lokalności ze światowym brzmieniem i poezją. Wyróżnienie odebrał ubrany w koszulę ze ślubu i marynarkę ze studniówki.
Audio
  • Artysta nie nagrywa muzyki dla nagród - rozmowa z Pablopavo (Czwórka/Wszystko gra)
W tym roku obok płyty ze Zjednoczeniem Sound System Pablopavo zamierza nagrać kolejny krążek z Praczasem
W tym roku obok płyty ze Zjednoczeniem Sound System Pablopavo zamierza nagrać kolejny krążek z PraczasemFoto: Bartosz Bajerski

Słuchacze mieli okazję poznać niejedno jego oblicze. - W Vavamuffin Pablopavo jest energetyczny i młody, z Ludzikami jestem najszerszy, czyli najwięcej mogę sobie powiedzieć - wymienia artysta. - W wydaniu solowym jestem refleksyjny, choć wiem, że to paskudne słowo. A ze Zjednoczeniem Sound System jestem energetyczny, ale już starszy.

Pablopavo i Zjednoczenie grają już od 15 lat, ale dopiero teraz oficjalnie wydali swój pierwszy krążek. Album zatytułowany jest "Inity”. Nie będzie to jednak jedyna płyta, którą nagra w tym roku Pablopavo. - Pracuję nad nowym materiałem z Praczasem i z pewną tajemniczą wokalistką - zdradza gość Czwórki. - Takimi brzmieniami jeszcze się nie bawiłem, więc mam nadzieję zaskoczyć siebie i innych.

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Pablopavo

Data emisji: 20.01.2015

Godzina emisji: 11.10

(kul, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Soniamiki: wszystko, co mnie rusza w muzyce, podszyte jest soulem

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2014 18:20
- Moje pierwsze muzyczne wspomnienie to "Chain Of Fools" Arethy Franklin - wspomina Soniamiki. - Miałam 6 lat, kiedy usłyszałam tę piosenkę i choć zupełnie nie wiedziałam o czym ona jest, to coś w niej mocno mnie poruszyło. Nieskomplikowany, motoryczny groove został we mnie do dziś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rebeka: chcemy się pozbyć wszelkich hamulców

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 12:00
Debiutancki album duetu Rebeka "Hellada" z 2013 roku, ubiegłoroczna EP-ka "Breath" i trasa "Breath Tour 2014" potwierdziły pozycję grupy na polskim rynku. Czy przyszedł czas na muzyczną zmianę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło przesłuchuje The Dumplings

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 14:30
Nie chcą już odpowiadać na pytania o szkołę, rodziców i początki zespołu. - Koncentrujemy się na tym, co przed nami - mówią The Dumplings. - W tym roku chcielibyśmy wydać nową płytę.
rozwiń zwiń