Bluszcz: wyobrażamy sobie, jak może brzmieć świat

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 14:10
- W muzyce, którą robimy, chcemy oddać klimat beztroski. Próbujemy też dźwiękami opisać różne miejsca na świecie - opowiadają członkowie duetu Bluszcz.
Audio
  • Duet Bluszcz o płycie "Junior", synth-wave i The Cure (Wszystko gra/Czwórka)
Bluszcz i Ula Kaczyńska
Bluszcz i Ula KaczyńskaFoto: Czwórka

Czytaj także
jacek sienkiewicz 1200.JPG
Jacek Sienkiewicz: w pokoleniowym loopie sięgamy do korzeni muzyki tanecznej

Debiutancki album duetu z Wrocławia, zatytułowany "Junior", ukazał się w sierpniu tego roku. Otwiera go utwór "McMurdo". - To kompozycja inspirowana filmem Wernera Herzoga. Reżyser odwiedził amerykańską stację badawczą McMurdo i nakręcił dokument "Spotkania na krańcach świata". Obejrzałem ten film i postanowiłem swoje odczucia opisać za pomocą dźwięków - wspomina Jarek Zagrodny.    

Jak robi się muzykę w rodzinnym gronie? Czy konkurencja może być "zdrowa"? Na czym polega specyfika wrocławskiej sceny muzycznej i co słychać w "Aspen"? O tym duet Bluszcz opowiada Uli Kaczyńskiej. 

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Jarek i Romek Zagrodni (duet Bluszcz)

Data emisji: 27.09.2017

Godzina emisji: 9.05

kul/kd

Czytaj także

Yoachim: przebieram swoje piosenki

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 11:50
- Najpierw słuchałem klasyki, później studiowałem na wydziale jazzu, teraz robię elektronikę. Ale muzykę traktuję jako całość, odbieram ją jako jedność. Tyle tylko, że dla swoich kompozycji szyję z różnych brzmień różne stroje - opowiada Yoachim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosalie.: kiedy wchodzę na scenę mam swój mrok

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 20:04
- Miałam w głowie to, że chcę robić muzykę, ale nie szła za tym żadna marketingowa strategia. Wiedziałam, że chcę grać koncerty. Ale też bardzo się ich bałam, bo nie lubiłam występować na scenie - wspomina Rosalie. - artystka, która na festiwalu w Białymstoku zagra na Czwartej Scenie Czwórki.   
rozwiń zwiń