Rat Kru - rockandrollowa energia przełożona na elektroniczne dźwięki

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 18:53
Poznali się w Poznaniu, a ich muzyczna droga sięga jeszcze lat 90. Eksperymentowali z różnymi gatunkami by, jak mówili dotrzeć do miejsca, w którym są teraz – tworząc nieokiełznaną, taneczną elektronikę.
Audio
  • Rat Kru i elektronika, do której nie da się nie tańczyć (Wszystko gra/Czwórka)
Rat Kru
Rat KruFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

- Podobają nam się dźwięki z lat 90. i początku lat dwutysięcznych, ale nie chcieliśmy robić niczego na siłę. Założyliśmy, że jeśli mamy robić muzykę do tańca, to nie będzie śmieszna i przerysowana. Staraliśmy się, by było w niej dużo naturalności – mówili.  

Jak mówili w rozmowie z Ulą Kaczyńską piosenki, które znalazły się na płycie odzwierciedlają ich doświadczenia, ale bardziej, niż złożoną opowieść przypominają pobudzające wyobraźnię impulsy. - Teksty odzwierciedlają to, jak patrzymy na rzeczywistość. Czasem jeden zasłyszany zwrot przeradza się w piosenkę. To, co robimy ma formę surowej, rockandrollowej energii przełożonej na elektroniczne dźwięki. Trudno jest do tego nie tańczyć – zapewniali.

Jaką rolę w ich muzyce odgrywają sample? Dlaczego zdecydowali się grać taneczną elektronikę? Gdzie będzie można usłyszeć ich na żywo? Jak wiele na ich ostatniej płycie znajdziemy utworów o miłości i dlaczego twierdzą, że to piosenki, które pisze się najtrudniej? O tym w nagraniu rozmowy. 

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Goście: Rat Kru

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 9.05

Zobacz więcej na temat: Czwórka Ula Kaczyńska MUZYKA

Czytaj także

Lena Osińska: muzyka to najlepszy pamiętnik

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 21:04
- W podróż zawsze biorę ze sobą duże słuchawki, do tego komputer, mały mikrofon i interfejs, żeby w razie czego coś nagrać - opowiada artystka i zdradza, jak kolekcjonuje wspomnienia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bela Komoszyńska z Sorry Boys: uprawiam życiopisanie

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:00
- Nie miałam doświadczeń z hip-hopem i nie jestem biegła jeśli chodzi o znajomość tego gatunku, ale myślę, że ten eksperyment mógłby się powieść. Bo łączy nas "życiopisanie", które uprawiam na "Miłości" - opowiada Bela Komoszyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Rogucki: trudniej mi dogadywać się z facetami

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 09:04
- Nie mam pojęcia z czego to wynika, ale jak pomyślę, że mam pracować w teatrze, na planie zdjęciowym czy w studiu nagraniowym z kobietami, to otwiera się we mnie jakiś rodzaj dobrej energii i spokoju - opowiada Piotr Rogucki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sienkiewicz: jestem odporny na trendy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 12:40
- Widzę trendy, bo nie da się ich nie zauważyć, ale staram się nie przejmować opinamii co powinienem, a czego nie. Słucham siebie i swojej intuicji, choć wiem, że i ona bywa omylna - opowiada kompozytor i producent muzyki elektronicznej Jacek Sienkiewicz.
rozwiń zwiń