Polskie Radio
Section05
Sorry Boys

Powstanie 1944. Bela Komoszyńska: Warszawa zawsze bliska mojemu sercu

Zespół Sorry Boys stworzył album upamiętniający Powstanie Warszawskie. W tym roku obchodzimy 79. rocznicę jego wybuchu. - Kiedy codziennie witam się z Warszawą, to myślę sobie, że "mogło cię nie być, a tymczasem jesteś taka wielka i kwitnąca" - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Bela Komoszyńska. Co było inspiracją do stworzenia tego wyjątkowego wydawnictwa?
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Powstanie Warszawskie Bela Komoszyńska Sorry Boys

Piosenka świąteczna niejedno ma imię. Ala|Zastary, Sorry Boys i Jerz Igor w Trójce

Piosenki świąteczne to nie tylko "Last Christmas" i "All I Want for Christmas Is You". Udowodnił to Radosław Okrasko, prowadzący wtorkowego wydania audycji "Nasza tonacja". Na liście wybranych przez niego utworów znalazły się niebanalne kompozycje krążące wokół tematyki Bożego Narodzenia. W programie pojawili się m.in. duet Ala|Zastary, Sorry Boys i Jerz Igor.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Radosław Okrasko Trójka Sorry Boys miasto Golden Life Boże Narodzenie zima

Pink Floyd w Pompejach i "Noc na Ziemi"

Pierwsze noworoczne wydanie "Wieczornego przeglądu myśli" rozpoczęło się od dalekiej podróży w czasie i przestrzeni, czyli od grupy Pink Floyd i ich koncertu zrealizowanego w 1971 roku w starożytnym amfiteatrze w Pompejach. Nie zabrakło też nowości (m.in. od  Joanny Vorbrodt) i tradycyjnego fragmentu ścieżki dźwiękowej do filmu "Noc na Ziemi" w wykonaniu Toma Waitsa. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Kirmuć Trójka MUZYKA muzyka hp Rock Depeche Mode Tom Waits Pink Floyd Dire Straits Sorry Boys

Najlepsze polskie płyty 2019 roku

Wśród różnych muzycznych podsumowań 2019 roku nie mogło zabraknąć zestawienia najbardziej ulubionych płyt. Marcin Kusy przedstawił je w dwóch audycjach z cyklu "Tu jest muzyka" 17 i 24 stycznia. To one najczęściej były grane w naszym radiowym odtwarzaczu podczas piątkowych audycji i o nie najczęściej prosili słuchacze. A w piątki gramy w tej audycji trochę inaczej niż na co dzień.
Zobacz więcej na temat:  albumy roku Marcin Kusy płyta Fisz Emade Tworzywo Bisz/Radex Daria Zawiałow Coma Wojciech Waglewski Natalia Przybysz Voo Voo Sorry Boys Terrific Sunday