Duchologia według Enchanted Hunters

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 13:30
Zapraszamy na spotkanie z Enchanted Hunters - duetem znakomitych songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay.com

W 2012 roku zespół wydał swój debiut, zjawiskową "Peorię", o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach.

Przez ostatni czas Enchanted Hunters pracowały nad materiałem w zupełnie nowej synth-popowej stylistyce, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. Latem 2018 Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie 10 utworów, które zostały zmiksowane i wyprodukowane przez Michała Kupicza (m.in. Król, Oxford Drama, Młynarski/Masecki). Album zatytułowany "Dwunasty Dom" ukaże się tej jesieni nakładem Latarnia Records, a promuje go singiel Plan Działania.

Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii, i nieoczywistej struktury utworów, wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80-tych.

***

Na "Wszystko gra" - w środę (3.07), o godzinie 9.05 - zaprasza Ula Kaczyńska.

kul/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Alternatywa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Rogucki: trudniej mi dogadywać się z facetami

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 09:04
- Nie mam pojęcia z czego to wynika, ale jak pomyślę, że mam pracować w teatrze, na planie zdjęciowym czy w studiu nagraniowym z kobietami, to otwiera się we mnie jakiś rodzaj dobrej energii i spokoju - opowiada Piotr Rogucki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne Biuro Podróży na Halfway Festival 2019

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 11:30
rozwiń zwiń