Rat Kru: "Rok Szczura" to część naszego życia na fizycznym nośniku

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 11:50
- Nasza debiutancka płyta to nie początek, tylko podsumowanie pewnego etapu. Na albumie zarejestrowaliśmy utwory, które są wypadkową ostatnich dwóch lat działalności Rat Kru - mówi Papa Musta. Krążek "Rok Szczura" ukaże się 28 lutego.
Audio
  • "Rok Szczura" - historia Rat Kru w piosenkach (Wszystko gra/Czwórka)
Rat Kru
Rat KruFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Czytaj także
karaś rogucki 1200.JPG
Karaś i Rogucki: opowiadamy historię o nieusuwalnym smutku

Romantyczne oblicze Rat Kru

Muzyka Rat Kru to mieszanka elektroniki z rapem i popem utrzymana w klimacie brzmień lat 90. Ale na krążku nie zabraknie też... nastrojowych ballad. - Mamy dwa takie utwory, których nie grywamy na koncertach, bo łamią dramaturgię występów - opowiadają muzycy. - Jest wśród nich ballada, która popełniliśmy z duetem Lilly Hates Roses. To bardzo romantyczny "Dom cudownych upadków" - dodają.

Hołd dla Maanamu

Na płycie "Rok Szczura" Rat Kru oddają także hołd Korze Jackowskiej i zespołowi Maanam. - Wybraliśmy "Oddech szczura", bo to bardzo rockandrollowy kawałek - wyjaśniają muzycy. - Chcieliśmy w ten sposób podkreślić bezkompromisowość, która może być dla nas punktem wspólnym. Kora też "leciała po bandzie" i to nam dobrze robiło w głowach - mówi Rat One.

Czytaj także
paulina przybysz 1200.JPG
Paulina Przybysz: frazę kładę raz, nie poprawiam słów

Nowa płyta na horyzoncie

Obecnie Rat Kru koncertują razem z Mery Spolsky. Dopracowują także ostatnie detale nowego materiału, który już można usłyszeć na ich koncertach.

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Papa Musta, Rat One (Rat Kru)

Data emisji: 26.02.2020

Godzina emisji: 9.05

kul/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Ula Kaczyńska
Czytaj także

Paulina Przybysz: frazę kładę raz, nie poprawiam słów

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 14:30
"Zima" to drugi singiel zapowiadający nową płytę Pauliny Przybysz. - Napisałam ją w ubiegłym roku, podczas prawdziwej, śnieżnej zimy. Wyprowadziłam się z miasta, zamieszkałam w lesie, piosenki powstawały między długimi spacerami i kolejnymi odcinkami "Gry o Tron". Dużo w nich psychicznego miotania - opowiada artystka.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karaś i Rogucki: opowiadamy historię o nieusuwalnym smutku

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 14:30
- Romantyzm odnosimy do sfery uczuć, a nie do lektur szkolnych. W naszym rozumieniu romantyczność to emocje związane z miłością, ale także ze strachem przed tym, co nieuniknione - mówią Piotr Rogucki i Kuba Karaś. Debiutancki album duetu - "Ostatni bastion romantyzmu" - ukazał się 14 lutego. 
rozwiń zwiń