Bardzo długa "Noc". Przybysz i Skarby remiksują Baascha

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 10:30
Minął rok od premiery nowej płyty Baascha. W wakacje "Noc" ukazała się na winylu, a 27 sierpnia do sieci trafi "NCRMX". - To wydawnictwo z remiksami utworów z "Nocy", którego największą wartością jest to, że potrafi bardzo zaskoczyć - opowiada Baasch.   
Baasch, czyli Bartek Schmidt
Baasch, czyli Bartek SchmidtFoto: Bart Pogoda/ PIAS POLAND

Cieszę się, że ta płyta ciągle żyje, że udało się ją zwieńczyć Fryderykiem i że wreszcie możemy ją ogrywać na koncertach Baasch

Tęskno gra "Wszystko"

W projekt zaangażowało się aż 20 artystów - m.in. Smolik, Skubas, Paulina Przybysz, Karaś/Rogucki, Kapela za Wsi Warszawa, Piernikowski, Catz’n’Dogz, Zamilska, Tęskno, Wczasy, Enchanted Hunters, Niemoc, Szatt, MinT, Lucassi, Lo Key, flyology, Avtomat. - Udało mi się zaprosić artystów z różnych muzycznych podwórek. Co więcej, wielu z nich pierwszy raz w karierze zmierzyło się z remiksem - opowiada gość Czwórki. - Każda kompozycja była dla mnie zaskoczeniem. Najbardziej dynamiczny utwór z "Nocy" - "Wszystko" - na "NCRMX" znalazł się w wersji Tęskno na dwie pary skrzypiec, altówkę, fortepian i wokal. Asia Longić zrobiła z niego balladę.

Posłuchaj
54:59 2021_08_25 09_04_49_PR4_Wszystko_gra.mp3 "NCRMX" - o płycie opowiadają Baasch, Paulina Przybysz i Skarby (Wszystko gra/Czwórka)

 

Posłuchaj także
BAASCH 1200.jpg
Domowy koncert Baascha dla "OFF Control"

Baasch na własny użytek

Ten sam utwór wziął na warsztat Tomasz Stempniewicz, czyli Skarby. - Moja droga na album "NCRMX" była dość kręta, bo remiks zrobiłem dla siebie i grałem go w swoich setach. W jakiś sposób dotarł on do Bartka (Bartek Schmidt, Baasch), a potem trafił na krążek - wspomina producent. 

Baasch - Cienie (Lucassi remix) / baaschmusic


Zobacz
paulina przybysz 1200.JPG
Paulina Przybysz: frazę kładę raz, nie poprawiam słów

"Otuliłam głos Bartka"

Paulina Przybysz zinterpretowała "Wodę". - Jak dotąd pisałam piosenki od początku, albo przy współpracy. Tutaj dostałam tracki i mogłam z nimi zrobić, na co tylko miałam ochotę - wspomina artystka. - Poczułam, że ten utwór jest dla mnie inspirujący i że bardzo podoba mi się jego tekst. Do tego stopnia, że nagrałam swój głos, który stworzył otulinę dla partii wokalnych Baascha. W moim wydaniu "Woda" jest bardziej re-workiem niż remiksem.

Baasch - Cienie (Extended reality Live) / baaschmusic

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Baasch, Skarby, Paulina Przybysz 

Data emisji: 25.08.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

"Tacy jesteśmy". Kuba Więcek i Koza o płycie "Niebo nad Berlinem"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 13:30
Spotkali się w Berlinie, w pół drogi między jazzem a hip-hopem. Ich wspólny album ukaże się w maju. Kuba Więcek i Koza opowiadają, jakie jest "Niebo nad Berlinem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alternatywne r'n'b czy poezja śpiewana? Kroki o EP-ce "Szkoda"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 14:30
Trudno im dotrzymać kroku, bo choć mieli dwa lata przerwy, to w tym roku wydali już dwie EP-ki. Najnowszy minialbum zespołu Kroki nosi tytuł "Szkoda" i szkoda, że jest taki krótki. 
rozwiń zwiń