Kasia Konstance: mówią, że gram nu-jazz, a ja po prostu robię swoje

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 15:40
- Wydawało mi się, że na polskiej scenie muzycznej nie będzie miejsca dla moich piosenek. To spowodowało, że zaczęłam myśleć o Londynie. Przyjechałam do tego miasta, żeby posłuchać moich idoli na żywo, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. EP-ka "Cosmic Dust" to - w pewnym sensie - egzamin z tego, czego się nauczyłam - opowiada Kasia Konstance.   
Kasia Konstance
Kasia KonstanceFoto: Karolina Wielocha

Posłuchaj
53:37 2021_10_13 09_06_19_PR4_Wszystko_gra.mp3 Kasia Konstance o tym, dlaczego ludziom trzeba śpiewać piosenki i o debiutanckiej EP-ce "Cosmic Dust" (Wszystko gra/Czwórka) 

Patricia Pascal prowadzi organizację dla młodych muzyków jazzowych i to ona zaprosiła mnie do udziału w London Jazz Festival. Wystąpiłam z innymi debiutantami, zaśpiewałam własne utwory i zdałam sobie sprawę, że chyba jestem na dobrej drodze Kasia Konstance

Piosenki Kasi Konstance grali w radiu BBC Gilles Peterson i Jamz Supernova, a w pracy nad materiałem na mini-album artystkę wspierał znany brytyjski gitarzysta i producent muzyczny Beau Diako, który ma na koncie współpracę m.in. z Jordanem Rakei. Swoje partie dogrywali również trębacz Ife Ogunjobi (Ezra Collective), klawiszowiec Lorenz Okello-Osengor (Steam Down) i Madeleine Jones, która aktualnie należy do koncertowego składu Arlo Parks. W utworze "You Never Do" gościnnie udzielił się raper Kinkai. - Nie szukam definicji gatunkowych na to, co robię. Moje piosenki są szczere i osobiste. Płyną prosto z serca, w kierunku soulu i jazzu, ale nie łapią się na żadne nalepki, nie wpadają do jednej szuflady - mówi gość Czwórki. - Neo-jazzowa scena ostatnio bardzo prężnie rozwija się w Londynie. Mieszają się style, składy zespołów, rośnie konkurencja, ale też pojawiają się nowe możliwości. 

Kasia Konstance - North41 (Thelonious Coltrane Alternate Take) OFFICIAL MUSIC VIDEO / Kasia Konstance

Dzięki wiedzy, którą zdobyłam na studiach podjęłam decyzję, żeby nie wiązać się z żadną wytwórnią. "Cosmic Dust" wydałam samodzielnie, bez wsparcia labelu Kasia Konstance

Kasia Konstance w Londynie studiowała biznes muzyczny. - To był kierunek niedostępny wówczas na polskich uczelniach. I choć wiedza, którą zdobyłam, nie daje gwarancji na sukces w tej branży, to jednak nauczyłam się, jak bardzo ważne są kontakty i znajomości z innymi - wspomina rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. - Zdałam sobie sprawę, że trzeba wychodzić ze swoją muzyką do ludzi, że trzeba z nimi rozmawiać. Że w świecie, w którym jest mnóstwo artystów, i każdego dnia pojawiają się nowi, nikt mnie nie znajdzie, jeśli będę siedzieć w ukryciu.


Kasia Konstance Kasia Konstance

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Kasia Konstance

Data emisji: 13.10.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Sara zapowiada “Neowise". Jaka będzie nowa płyta artystki?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 13:45
Sara Jaroszyk od wielu lat współpracuje z zespołem P.Unity, a także z Rasmentalism i Mięthą. Śpiewa, pisze teksty, komponuje i właśnie kończy pracę nad nową płytą. - "Neowise" ukaże się jesienią i będzie bardzo kobiecy - zapowiada artystka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Atlvnta. Debiut jak akt emancypacji

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 13:00
- W Lilly Hates Roses dorośliśmy, jako Atlvnta zdajemy egzamin dojrzałości. Debiutancka płyta jest o mówieniu o sobie i o swoich spostrzeżeniach. Otwarcie i bez kompleksów - mówią Kasia Golomska i Kamil Durski, czyli duet Atlvnta.
rozwiń zwiń