Kasia LASS Klimczyk wydała "Loveholic": to płyta całkowicie moja

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 09:21
- Pandemia to czas, w którym wiele trzeba robić samemu. Sama więc produkowałam swoją płytę i mam poczucie, że zrobiłam to w zgodzie ze sobą - mówiła Kasia Klimczyk, kompozytor i wokalistka, która właśnie wydała album "Loveholic".
Kasia Klimczyk
Kasia KlimczykFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Rockowo gitara koncert Pixabay 1200.jpg
Wodorost debiutuje - gitarowe brzmienie z rockowym pazurem

Kasia LASS Klimczyk to polska kompozytor, autorka tekstów, wokalistka i producent, tworząca alternatywny pop, łącząca kobiecą wrażliwość z nowoczesnymi narzędziami muzyki elektronicznej. Lass jest także kostiumografem, a od kilkunastu lat zajmuje się działalnością artystyczną, muzyczną i filmową.

Posłuchaj
08:53 czwóka kultura 2021_08_10-10-16-55.mp3 O płycie "Loveholic" opowiada Kasia Klimczyk, czyli LASS (Stacja Kultura/Czwórka) 

Jej płyta "Loveholic" ukazała się wiosną tego roku. - Czas pandemii był trudny, ale dziś, z perspektywy kilku miesięcy, które upłynęły cieszę się, że postanowiłam właśnie wtedy wydać ten krążek - mówiła wokalistka w rozmowie z Czwórką. Kasia Klimczyk odpowiedzialna jest zarówno za warstwę muzyczną i tekstową płyty. - Dziś są takie czasy, że dużo trzeba robić samemu, a ja dostosowałam się do sytuacji, w jakiej się znalazłam. Oczywiście chciałabym współpracować z ludźmi, ale zaczęłam sama produkować swój album, bo wiedziałam, że zrobię to tak, jak sama chcę i czuję - mówiła wokalistka. 

jarecki sylwester-5 31-12-2020.jpg
Jarecki na scenie jest królem - POSŁUCHAJ KONCERTU

Czytaj także:

Płyta powstawała kilka lat. - Zawsze chciałam nagrać płytę, ale nie do końca potrafiłam to zrobić. Zaczęłam produkować, a moje piosenki przechodziły dużo przemian - wspominała artystka. - Poszukiwałam brzmień bardzo długo. Potrzebowałam dojść do momentu, w którym poczułam, że piosenki są skończone i na tyle mi się podobają, że chcę się nimi dzielić - mówiła artystka.

LASS — 'Dym' (Official Video) / LASS

Posłuchaj także:

Na krążku usłyszymy jednak kilku znamienitych gości, m.in., Piotra "Rubensa" Rubika, odpowiedzialnego za nagrywanie gitar. Artystka promuje kraj na arenie międzynarodowej, a jej muzyka wybrzmiewała na rodzimych scenach, ale również na Słowacji, Litwie, Holandii czy nawet Korei Południowej i Nowym Jorku. Za kształt całego materiału na "LASS Loveholic" odpowiedzialna jest LASS, która napisała muzykę i teksty, a także odpowiada za produkcję albumu. Na płycie znajdują się dwie gościnne produkcje: "Nothing is over" (prod. Paweł Sęk) oraz "Dym Remix" (prod. Darek Podhajski).

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kasia LASS Klimczyk 

Data emisji: 10.08.2021

Godzina emisji: 10.10

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Duet Paula i Karol o płycie "Lifestrange": jest troszkę beatlesowska

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 00:00
Paula Bialski oraz Karol Strzemieczny, czyli muzycy duetu Paula & Karol opowiadali w Czwórce o nowej płycie zatytułowanej "Lifestrange" oraz o swoich folkowych inspiracjach.
rozwiń zwiń