Margaret szefową "Gaja Hornby". Jakie płyty będzie wydawać?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 13:30
W lutym wypuściła album "Maggie Vision", w wakacje EP-kę "Gelato", teraz Margaret będzie wydawać płyty. - Trochę to trwało, ale moja inicjatywa pod hasłem "Gaja Hornby" nabiera rozpędu - przyznaje artystka. - Jesteśmy na etapie zbierania materiałów i szukania nowych artystów.
Margaret i Ula Kaczyńska
Margaret i Ula KaczyńskaFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Ważne są dla mnie teksty i na nie zwracam dużą uwagę przy wyborze artystów. To nie chodzi nawet o to, że piosenka musi być o czymś. Ważne żeby słowa się kleiły, żeby były topline’y Margaret

- Najwięcej muzyki słucham ostatnio z maila - śmieje się rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. - Nie lubię kopii, a to, czego szukam, to osobowość i inność. Namawiam debiutantów, żeby ufali sobie, żeby nie szli ślepo za tym, co się w tej chwili dobrze sprzedaje. To jest krótkowzroczna strategia i nie gwarantuje sukcesu. Za to indywidualność jest ponadczasowa.  


Margaret Margaret
Posłuchaj
54:01 2021_10_20 09_05_39_PR4_Wszystko_gra.mp3 Margaret kończy trasę "Maggie Vision Tour" i otwiera wytwórnię płytową (Wszystko gra/Czwórka)

Przed wydaniem "Maggie Vision" dostawałam sygnały, że nie powinnam zmieniać tego, co mam. Że wiele osób chciałoby być na moim miejscu. Teraz już wiem, że wyjście z szuflady, choć było ryzykowne, wyzwoliło mnie artystycznie Margaret

23 października 2021 roku w warszawskim klubie Niebo Margaret zagra koncert kończący trasę "Maggie Vision Tour".  - Z perspektywy czasu myślę o tej płycie, że to było bardzo ważne dla mnie wydawnictwo. Pewne rzeczy musiały zostać powiedziane,  pewne emocje musiały być przepracowane. Na tym krążku dużo jest szarpania się ze sobą i ze światem. Ale bez tego nie mogłabym ruszyć dalej - mówi  artystka. - Dzięki "Maggie Vision" powstało radosne "Gelato", a ja utwierdziłam się w przekonaniu, że nurt urban to moje miejsce.  

Margaret - Tak Na Oko (Official Video) / Margaret


Posłuchaj także
margaret 1200.jpg
Margaret: wywracam "flow" do góry nogami

Na koncertach Margaret towarzyszą muzycy. - "Maggie Vision" to album wyprodukowany, wyklikany na komputerze. W wersji „na żywo” jest zagrany. Największym wyzwaniem w przygotowaniu trasy było zmiksowanie żywej perkusji z elektronicznymi bitami. Kiedy już to zrobiliśmy, okazało się, że numery nabrały olbrzymiej energii. I to jara nas do dziś na maksa - dodaje gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Margaret

Data emisji: 20.10.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

"Tacy jesteśmy". Kuba Więcek i Koza o płycie "Niebo nad Berlinem"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 13:30
Spotkali się w Berlinie, w pół drogi między jazzem a hip-hopem. Ich wspólny album ukaże się w maju. Kuba Więcek i Koza opowiadają, jakie jest "Niebo nad Berlinem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anioł u GrubSona. Czego słucha, kiedy nie gra?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 09:40
Śpiewa, gra, pisze teksty, komponuje muzykę. Na początku tego roku Michał Anioł zadebiutował płytą "U". - To jest bardzo dobry album, który powstał w bardzo dziwnych czasach - ocenia GrubSon.
rozwiń zwiń