Anioł u GrubSona. Czego słucha, kiedy nie gra?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 09:40
Śpiewa, gra, pisze teksty, komponuje muzykę. Na początku tego roku Michał Anioł zadebiutował płytą "U". - To jest bardzo dobry album, który powstał w bardzo dziwnych czasach - ocenia GrubSon.
Michał Anioł
Michał AniołFoto: nghtlou/mat. prasowe

Posłuchaj
59:57 2021_06_10 22_01_15_PR4_Tlusty_Czwartek.mp3 Michał Anioł o debiutanckim albumie "U" (Tłusty Czwartek/Czwórka)

Znajduję dźwiek, który mi się podoba i wokół niego tworzę całą resztę. To mi ułatwia utrzymać klimat całej komozycji Michał Anioł

Jako producent debiutował na Soundcloudzie i to tam szukał inspiracji dla swojej muzyki. Najpierw koncentrował się na budowaniu warstwy muzycznej konkretnych utworów, a na końcu dodawał do tego tekst. - Długo czekałem z tymi utworami na wydanie albumu. Większość z nich zrobiłem w ciągu roku, ale na płycie są też piosenki, które powstały znacznie wcześniej - wspomina Michał Anioł. - Ten materiał dojrzewał razem ze mną, a kiedy poznałem ludzi, którzy pomogli mi w stworzeniu spójnej wizji obrazu i muzyki, to wiedziałem, że nadszedł właściwy czas. Za koncept wizualny odpowiada fotograf nghtlou, czyli Kondrat Tułak, jeśli chodzi o graficzną stronę tego wydawnictwa, to jest ona dziełem Wojtka Pietryki. 

Posłuchaj
58:20 2021_06_10 23_01_28_PR4_Tlusty_Czwartek.mp3 Inspiracje muzyczne Michała Anioła (Tłusty Czwartek/Czwórka)

Najlepszy koncert na jakim byłem? To zdecydowanie Son Lux. Zachwyciło mnie to, jak grają na instrumentach to, co ja zazwyczaj robię na komputerze Michał Anioł

Na krążku znalazło się 10 utworów, które pokazują prawdziwe piękno ludzkich relacji, błędów i kruchych momentów, jakimi wypełnione jest życie. - Jak dotąd nie udało mi się zaprezentować tego materiału na żywo, ale ponieważ powoli wracamy do normalności, szykuję się do koncertów. Będę grać sam, w formule live-act. Ja plus kilka instrumentów - zapowiada rozmówca GrubSona. - Nie chciałbym, żeby te utwory brzmiały identycznie jak na płycie. Bo według mnie na koncercie fajnie jest usłyszeć coś nowego i coś innego. Zamierzam zaskoczyć słuchaczy, żeby na długo zapamiętali moje występy.

Michał Anioł – Mów mi (Official Video) / Michał Anioł

***  

Tytuł audycji: TŁUSTY CZWARTEK

Prowadzi: GrubSon (Tomasz Iwańca)

Gość: Michał Anioł (muzyk, autor tekstów)

Data emisji: 10.06.2021

Godzina emisji: 22.00

kul/pj

Czytaj także

"Tacy jesteśmy". Kuba Więcek i Koza o płycie "Niebo nad Berlinem"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 13:30
Spotkali się w Berlinie, w pół drogi między jazzem a hip-hopem. Ich wspólny album ukaże się w maju. Kuba Więcek i Koza opowiadają, jakie jest "Niebo nad Berlinem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

DJ 600V. Architekt polskiego hip-hopu eksperymentuje z jazzem

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 16:00
- Z natury tak mam, że lubię pracować, a lockdown mi w tym sprzyjał. Zrobiłem kilka płyt, uporządkowałem projekty i doszlifowałem kwestię produkcji muzycznej. Pozwoliłem sobie także wydać album, który jest inny od tego, co robiłem do tej pory - opowiada DJ 600V.    
rozwiń zwiń