Ofelia z drugą płytą "8". "Muzyka to piękna podróż"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2022 18:20
- Pisanie piosenek jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem, drogą i podróżą, która uczy mnie wrażliwości i czułości dla samej siebie - mówiła Iga Krefft, znana jako Ofelia. Właśnie ukazał się jej drugi album długogrający pod tytułem "8". 
Iga Ofelia Krefft
Iga "Ofelia" KrefftFoto: Czwórka/Adam Świetlicki

Drugi album artystki ukazał się 2 września, w dniu jej 27. urodzin, a od premiery debiutanckiego krążka minęły niemal trzy lata- Wierzyłam w to, że wszystko musi iść swoim rytmem, i gdy przyjdzie czas, by zacząć działać, to się wydarzy - opowiada Ofelia. - Ten album jest moją wewnętrzną drogą i odkrywaniem, a fakt, że premiera nastąpiła akurat tego dnia, składa się dla mnie w magiczną całość - podkreślała. 

Tytuł płyty nie jest przypadkowy, bo w numerologii ósemka oznaczać ma m.in. "sukces, dążenie do realizacji marzeń czy konsekwencje i stanowczość". - Można go interpretować dowolnie, ale sama jestem numerologiczną "ósemką", ten znak jest także symbolem nieskończoności. Dzięki wszystkim swoim znaczeniom ósemka ma więc uzasadnienie - podkreślała artystka.

Na krążku znalazło się także osiem utworów, czyli - jak przekonywała gość Czwórki, oddzielnych historii, z których każda ma innego bohatera. Jednym z najspokojniejszych, ale jednocześnie "najbardziej burzliwych i emocjonujących" utworów jest "Niebieski Chłopiec (Chloé)". - Tytułowy bohater jest dla Chloé osobą, którą uznała ona za swoje dopełnienie, aż do momentu, w którym zdała sobie sprawę, że nie potrzebuje żadnego dopełnienia - mówiła wokalistka.

Posłuchaj:

Jak podkreśliła, ona sama także dotarła w życiu do tego punktu. - Dopiero gdy znajdziemy szczęście w sobie, możemy je budować z innymi ludźmi. Relacja, którą mamy ze sobą, jest najważniejsza i najfajniejsza w naszym życiu i powinniśmy ją budować - podkreślała artystka. - Pisałam numery w oparciu o własne doświadczenia i przemyślenia, jednak najbardziej ekscytujący jest dla mnie odbiór tych utworów przez słuchaczy, to daje mi do myślenia.

Źr. Ofelia/Niebieski Chłopiec (Chloé) - Ofelia

Posłuchaj
54:40 2022_09_14 09_05_30_PR4_Wszystko_gra.mp3 O płycie "8", swojej twórczości i muzycznych planach opowiada Iga Krefft, czyli Ofelia (Wszystko gra/Czwórka) 

Ofelia, czyli Iga Krefft to wokalistka, która pisze także teksty piosenek i komponuje. Tworząc utwory, które usłyszymy na albumie "8", do współpracy zaprosiła Kubę Karasia, producenta znanego z The Dumplings czy projektu Karas/Rogucki. Na płycie znajduje się też duet z Julią Wieniawą czy Natalią Szroeder - to singiel "Samanta". - Zamysł tego utworu był taki, by było to coś lekkiego, a zarazem silnego i pełnego mocy - podkreślała wokalistka. - Z Natalią znamy się od dawna, obie pochodzimy z Kaszub. Zawsze mijałyśmy się w muzycznym świecie i teraz poczułam impuls, że ta energia byłaby fajna, a jej piękny wokal doda koloru tej piosence - mówiła gość Czwórki. - Tytułowa Samanta jest dla mnie ucieleśnieniem kobiecej niezależności, którą ja sama odkryłam w sobie niedawno - podkreślała Iga Krefft. 

Źr. Ofelia - Bolesne kości (Tymoteusz) [Official Music Video] | Ofelia

***

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Ofelia, czyli Iga Krefft (wokalistka)

Data emisji: 14.09.2022

Godzina emisji: 9.05

kd


Czytaj także

Tropiki w Czwórce - set Michała Urbana [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2022 20:40
Tym razem swój set zaprezentował Michał Urban - członek najbardziej rozbujanej ekipy DJ-ów ze Szczecina Local Disco Allnigther i aytor "EP-ki "Panorama".
rozwiń zwiń
Czytaj także

La Giang, We Draw A, Beskres i Kamp!, Punkty wspólne Radka Krzyżanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 12:13
- Jestem wielkim pasjonatem muzyki i produkcji muzycznej. I niezależnie od tego, do którego punktu dojdę, zawsze będę wracać do momentu, kiedy odkryłem pierwotną radość z jej tworzenia – opowiada muzyk, kompozytor i producent Radek Krzyżanowski.
rozwiń zwiń