Dave Smoota: moja muzyka jest trochę dziwna

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 19:00
- To muzyka bardzo seksualna, piszę o rzeczach szczególnie skomplikowanych: o związkach, miłości i seksie, ale nie w prosty sposób, o których jest większość piosenek - mówi artysta.
Audio
  • Smoota opowiada o swojej najnowszej płycie "Fetishes" (Wolę starsze, wolę młodsze/Czwórka)
Dave Smoota opowiada o tym, że muzyka jest prawdopodobnie najsilniejszym sposobem aby poczuć szczęście i emocje
Dave Smoota opowiada o tym, że muzyka jest prawdopodobnie najsilniejszym sposobem aby poczuć szczęście i emocjeFoto: Czwórka

Amerykański muzyk swoją premierową płytą "Fetishes" wzbudził niemałe kontrowersje. - Myślę, że dużo teledysków ukazuje nagość, ale nie jest ona pokazana w realistyczny sposób, dlatego staram się robić klipy, które przedstawiają tą naturalną, prawdziwość nagość - tłumaczy artysta.

W rozmowie z Justyną Tylczyńską, Smoota opowiedział o muzycznych inspiracjach, koncertach, współpracy z innymi artystami oraz o nadchodzącej płycie. - Konceptem tej płyty było jakby wejście do umysłu mężczyzny i prześledzenie tego, jak radzi sobie ze swoją seksualnością - mówi artysta i dodaje, że nowy album jest kontynuacją tej tematyki.

Smoota zdradził również w jaki sposób zaczęła się jego przygoda z muzyką, co oznacza jego pseudonim i jak to jest koncertować z najsławniejszymi muzykami na świecie. 

***

Tytuł audycji: Wolę starsze, wolę młodsze

Prowadzi: Kamil Jasieński

Przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 15.03.2015

Godzina emisji: 00.34

jt/kd