Jak nauczyć się przeżywania przyjemności?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 11:00
Od dziecka słyszymy: "najpierw obowiązki, potem przyjemności". - To błędne założenie! Człowiek, który na co dzień jest zrelaksowany, pracuje efektywniej i jest szczęśliwszy - mówi Karo Akabal, trenerka przyjemności.
Audio
  • Karo Akabal, trenerka przyjemności, o znajdowaniu chwil na codzienny relaks (Czwórka/Strefa Prywatna)
Chwile głębokiego szczęścia ładują nasze baterie, warto znaleźć czas na przyjemność każdego dnia
Chwile głębokiego szczęścia ładują nasze baterie, warto znaleźć czas na przyjemność każdego dniaFoto: Glow Images/East News

Obecnie panuje silna presja, by wciąż się rozwijać i ciężko pracować na życiowy sukces. Z drugiej strony zewsząd atakują nas reklamy, które przekonują do zakupu produktów i usług mających zapewnić zadowolenie i relaks. - Przyjemność stała się kolejną rzeczą na liście codziennych obowiązków - zauważa Karo Akabal.

Gość Czwórki przekonuje, że prawdziwą przyjemność można odnaleźć w najprostszych życiowych sytuacjach i wcale nie musi się ona łączyć z wydawaniem pieniędzy. - Wystarczy przez 15 minut, idąc np. na przystanek autobusowy, obserwować i chłonąć otaczający nas świat. Nie myśleć o tym, że się spieszymy, nie pisać SMS-ów - radzi Karo.

W audycji zdradzamy, jak długo trwa profesjonalny trening przyjemności, na czym dokładnie polega i jak bardzo może wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie, ale i zdrowie.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Karo Akabal (trenerka przyjemności, seks coach)

Data emisji: 29.05.2015

Godzina emisji: 20.00

mg/kd

Czytaj także

Miłość i praca - to da się połączyć!

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2015 18:00
- Będąc z kimś w jednej klasie albo pracując w tej samej firmie mamy możliwość poznania tego człowieka z różnych stron - uważa Andrzej Gryżewski. - Ale taka relacja ma swoje plusy i minusy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyjazdy integracyjne, wakacje - czy warto się zakochać?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2015 15:00
- Podczas wakacji dajemy dojść do głosu naszym wewnętrznym dzieciom i jesteśmy bardziej otwarci na nawiązywanie kontaktów, na które na co dzień nigdy byśmy sobie nie pozwolili - mówi psycholog Ewa Krawczyńska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bycie singlem to nie piętno lecz przywilej?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2015 14:31
W Polsce żyje od 2,5 do 5 mln osób będących poza stałym związkiem. To nowa moda, czy po prostu problem młodych ludzi z zaangażowaniem się?
rozwiń zwiń