Sarsa: zawsze trzeba iść za głosem serca

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 15:12
- Zaczynałam od rocka i elektroniki. To, co robiłam było bardzo niszowe, alternatywne, ale do dziś te nurty staram się przemycać do moich kompozycji - mówiła w Czwórce Sarsa Markiewicz.
Audio
  • Sarsa o swoim dzieciństwie, drodze do muzycznej kariery i planach na przyszłość (Strefa prywat-na/Czwórka)
Sarsa przekonuje, że od zawsze wiedziała, że zostanie wokalistką
Sarsa przekonuje, że od zawsze wiedziała, że zostanie wokalistkąFoto: mat. prasowe

Zobacz także
kasia wilk 1200.jpg
Kasia Wilk: chcę bronić się muzyką

Sarsa, czyli Marta Markiewicz nie tylko śpiewa, ale także komponuje muzykę i sama pisze sobie teksty. Z muzyką związana jest właściwie od dziecka - już jako mała dziewczynka śpiewała przed lustrem "do grzebienia". - Przez chwilę miałam nawet związać się z medycyną, ale serce wyznaczyło inne szlaki - wspominała w rozmowie z Katarzyną Węsierską. Skończyła więc muzykoterapię, co - jak przyznaje - umocniło ją w tym, co chce robić. - W komponowaniu posługuję się jednak intuicją, a nie "matematyczną" wiedzą o muzyce, którą mi wpojono - dodała.

Przyznała też, że ludzie od jakiegoś czasu rozpoznają ją na ulicy. Spotyka się głównie z przejawami sympatii. - Dobrze, że ludzie kojarzą mnie z tym, co robię. Zapragnęłam dzielić się z nimi muzyką i dobrze, że to dostrzegają - mówiła wokalistka w Czwórce.

Opowiadała też m.in. o tym, dlaczego porzuciła szkołę muzyczną, a także o swojej drodze do kariery. Tłumaczyła, dlaczego, zaczynając przygodę z muzyką, bądź każdym innym przejawem sztuki, nie należy kłamać. Zdradziła także, jakie ma plany na najbliższą przyszłość i gdzie będzie można usłyszeć jej piosenki na żywo.

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadząca: Katarzyna Węsierska

Gość: Marta "Sarsa" markiewicz (wokalistka, kompozytor, autorka tekstów)

Data emisji: 29.09.2015

Godzina emisji: 20.00

kd/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Natalia Nykiel: debiutowałam na ambonie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 13:40
- Zawdzięczam to babci, z którą w dzieciństwie śpiewałam różne piosenki religijne - wspomina Natalia Nykiel, autorka płyty "Lupus Electro".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Margaret: starzeję się i jestem coraz mądrzejsza

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 14:50
Fani Margaret spotkali się wczoraj na zlocie w Warszawie. Nam udało się zapytać piosenkarkę o jej plany na przyszłość i wakacyjne wspomnienia.
rozwiń zwiń