Teściowa śpiewa. Piosenki o Warszawie w rodzinnym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 12:03
Ile prawdy jest w powszechnym przekonaniu o konfliktach między teściowymi i ich zięciami? Beata Łubczonek i Marcin Milanowicz, czyli założyciele projektu "Teściowa śpiewa" opowiadali o swojej muzyce, ale i… rodzinnych relacjach.
Audio
  • O swoim projekcie "Teściowa śpiewa" opowiadają Beata Łubczonek i Marcin Milanowicz (Strefa Prywatna/Czwórka)
Beata Łubczonek, teściowa, i Marcin Milanowicz, zięć - czyli projekt Teściowa Śpiewa
Beata Łubczonek, teściowa, i Marcin Milanowicz, zięć - czyli projekt Teściowa ŚpiewaFoto: Czwórka
Obejrzyj
Projekt "Teściowa śpiewa" na żywo w utworze "Tango Veturilo"
"Teściowa śpiewa" wykonują na żywo "Gastronomię"

Beata Łubczonek Nasze koncerty są specyficzne. To nie jest to samo, co słuchanie utworów w sieci. Nasza muzyka lubi być wykonywana na żywo, jest wówczas interakcja z publicznością, okazuje się, że te piosenki nadal żyją

- Zawsze wiedziałem, że mama pisze teksty, kiedyś chciała nawet śpiewać. Kiedy poprosiła mnie o napisanie muzyki na konkurs, wymyśliłem akordy. Tak powstał utwór "Warszawski słoik", który wrzuciliśmy do internetu, a potem potoczyło się już samo - mówił Marcin Milanowicz. - Właściwie wszystkie nasze teksty są prześmiewcze - opowiadała Beata Łubczonek. - Śmiejemy się z samych siebie, a jeśli zaczynamy śmiać się z innych, robimy to tak, by nikogo nie urazić.

Autorzy projektu "Teściowa śpiewa" wspominali też moment, w którym się poznali. - To był obiad. Nie wiedziałem wtedy, że to będzie moja teściowa. Atmosfera była ciepła i rodzinna - opowiadał Marcin Milanowicz.

Ich projekt wokalno-gitarowy "Teściowa śpiewa", to jak przyznają goście Czwórki "rzadko spotykany twór". Jak układają się ich kontakty dziś, gdy z relacji wyłącznie rodzinnych przeszli także na zawodowe? O tym mówili goście Kuby Jamrozka. Zaśpiewali także na żywo w studiu Czwórki utwory "Gastronomia" i "Tango Venturilo". W programie opowiadaliśmy też… dowcipy o teściowych i szukaliśmy żartów o zięciach.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Beata Łubczonek (teściowa), Marcin Milanowicz (zięć)

Data emisji: 24.10.2017

Godzina emisji: 20.07

kd/ac