Polskie Radio
Section05
rodzina

Polski Bon Turystyczny – ostatni dzwonek na wykorzystanie!

Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu turystycznego, mogą to zrobić do końca września 2022 roku – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Bonem można zapłacić na przykład za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym. Z jakich kosztów odciąża nas wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego i jak go aktywować?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo Trójka rodzina turystyka pandemia ZUS pomoc dziecko wakacje urlop Józef Niewiarowski Karol Gnat

"To nasze oczko w głowie". Premier o bezpieczeństwie finansowym polskich rodzin

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki w Pogrzybowie mówił, że "bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym oczkiem w głowie, na to zwracamy podstawową naszą uwagę". - Bez silnej rodziny, państwo nie przetrwa - dodał szef rządu podczas wystąpienia w Wielkopolsce, gdzie złożył wizytę wraz z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg.
Zobacz więcej na temat:  dzieci POLSKA premier pomoc rodzina Mateusz Morawiecki społeczeństwo pomoc społeczna

"Polskie rodziny są osią polityki Prawa i Sprawiedliwości". Premier Morawiecki w specjalnym podcaście

W najbliższą niedzielę przypada Międzynarodowy Dzień Rodzin. "To polskie rodziny i troska o nie są osią polityki Prawa i Sprawiedliwości - i moją osobistą, wielką motywacją do ciężkiej pracy" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, zapraszając do odsłuchania 35. odcinka swojego podcastu.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki rodzina dzieci społeczeństwo pomoc pomoc społeczna POLSKA

Sprzeciwiają się wpisaniu aborcji do Karty praw podstawowych UE . Wielka mobilizacja pro-life przed unijną debatą

Sto organizacji pro-life z ponad 20 krajów Unii Europejskiej wzięło w weekend w Brukseli udział w konwencji "Europa wierna ludzkiej godności". Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że tak licznie zebrani obrońcy życia są wyrazem mobilizacji ruchów pro-life w Europie.
Zobacz więcej na temat:  aborcja prawo społeczeństwo polityka Za życiem kobieta dziecko ciąża rodzina Europa POLSKA

Kim był Jan Gaszczyk? Niezwykła historia zegarka i zjednoczenia rodziny

– Pamięć o wspaniałej postaci Jana Gaszczyka dzisiaj zawitała do Brennej. Jesteśmy bardzo dumni, jako mieszkańcy, że ten młody człowiek zostawia nam przepiękne świadectwo walki o wolność. Musimy zadbać o to, żeby to jego dziedzictwo zostało przekazane młodemu pokoleniu, żeby pamięć o tych wspaniałych bohaterach nie zaginęła, ale budowała patriotyzm lokalny – mówił Jan Pilch, wójt gminy Brenna.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Witold Lazar II wojna światowa Śląsk rodzina

Karta Dużej Rodziny to możliwość uzyskania wielu zniżek i ulg. Sprawdź na co możesz liczyć

Karta Dużej Rodziny to nie tylko możliwość uzyskania wielu zniżek w sklepach, ale także otrzymania znaczących upustów przy zakupie samochodu, czy nawet przy rezerwacji biletów na samolot. Wakacje coraz bliżej dlatego warto sprawdzić dodatkowe możliwości i oferty wielu instytucji i prywatnych partnerów programu. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rodzina rodzina zastępcza rodzina na swoim dzieci Karta dużej rodziny wakacje wakacje w mieście LOT PKP PKP Intercity

Prorodzinne projekty MRiPS. Resort przypomina o konkursach "Przygoda z Tatą" oraz "Po pierwsze Rodzina!"

- Kwestie związane ze szczęściem rodzinnym są jednymi z pierwszych elementarnych potrzeb Polaków - oceniła na antenie Polskiego Radia 24 Przewodnicząca Rady Rodziny przy MRiPS Dorota Bojemska. Przypomniała także o trwaniu i dwóch prorodzinnych konkursów: "Przygoda z Tatą" oraz "Po pierwsze Rodzina!".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej konkurs rodzina gra miejska społeczeństwo dzieci

Nowelizacja k.p.c. Wójcik o poprawkach Senatu: to cios wymierzony w polskie dzieci

Minister Michał Wójcik ocenił, że "Senat wymierzył cios w polskie dzieci". Odniósł się w ten sposób do przyjętych przez izbę wyższą poprawek do nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego. - Trzeba bronić dobra dzieci, a nie grać nimi politycznie tak, jak zaczęło się to dziać w Senacie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości bezpieczeństwo przemoc rodzina społeczeństwo dzieci Maciej Wójcik Senat

"Moje serce jest tam" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ona jest prawniczką, on pracował w ochronie. Ich 21-letni synowie walczą w Ukrainie. Jeden rodzony, drugi przysposobiony. Mówią o nich, że są jak praca syjamscy, od czwartego roku życia nierozłączni. Córka służy w obronie terytorialnej, drugą, studentkę, po wybuchu wojny zaprosili na Dominikanę. Ale dzieci w tej rodzinie jest dużo więcej. To małżeństwo od lat tworzy rodzinę zastępczą dla kilkanaściorga młodszych dzieci.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ukraina pomoc dzieci wojna na Ukrainie uchodźcy rodzina

Branża turystyczna łapie oddech. "Polacy masowo rezerwują wyjazdy"

Wbrew złym prognozom dotyczącym rynku turystycznego Polacy masowo rezerwują wyjazdy na zbliżającą się majówkę. Pomimo tego, że będą one droższe, chętnych nie brakuje, a rezerwacji jest więcej aż o 40 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Główne kierunki wyjazdów to, jak zawsze, Zakopane, Kraków, Karpacz i Gdańsk, gdzie wolnych miejsc pozostało już niewiele.
Zobacz więcej na temat:  turystyka społeczeństwo odszkodowanie rodzina podróże Daniel Wydrych