Polskie Radio
Section05
rodzina

„Do polskich rodzin trafiła niebagatelna kwota na wychowanie dzieci”

Minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że nakłady na politykę rodzinną w tym roku wzrosły do 3,11 procent PKB. Dla porównania w 2011 roku  było to 1,3 procent PKB. Elżbieta Rafalska wyjaśniła, że z programu Rodzina 500 Plus korzysta obecnie blisko 4 miliony dzieci. Program objął 2 miliony 620 tysięcy rodzin. O świadczeniach społecznych mówiła w audycji Społeczny Punkt Widzenia wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska.
Zobacz więcej na temat:  Rodzina 500+ rodzina Elżbieta Rafalska Ministerstwo Rodziny dzieci pomoc społeczna

Medioznawca o kampanii społecznej z królikami: zabrakło sensownego planowania

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powiedział, że tak zwany spot o królikach ma wywołać dyskusję o problemie małej dzietności w Polsce. Według niego, to już się udało, nawet jeśli materiał jest trochę kontrowersyjny. O spocie Ministerstwa Zdrowia mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Jacek Wasilewski, medioznawca i dziennikarz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Zdrowia rodzina

Resort sprawiedliwości interweniuje ws. decyzji Jugendamtu

Ministerstwo sprawiedliwości zajęło się sprawą odebrania przez Jugendamt polskiej rodzinie mieszkającej w Niemczech 10-miesięcznej dziewczynki. Wiceszef resortu Michał Wójcik mówił w TVP Info, że zwrócił się do niemieckiego ministerstwa sprawiedliwości z wnioskiem o pilną informację w tej sprawie. O problemie został także powiadomiony polski konsul w Hamburgu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Jugendamt dziecko rząd Beaty Szydło pomoc rodzina