Polskie Radio
Section05
rodzina

"Wprowadziliśmy zasiłek dla rodziców". Minister rodziny o zamknięciu placówek oświatowych

- Rodzice mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Zwolnienie lekarskie nie jest wymagane, wystarczy złożenie oświadczenia u pracodawcy - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg na konferencji prasowej poświęconej działaniom rządu w związku z koronawirusem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus marlena maląg Ministerstwo Rodziny szkoła rodzina dzieci

"Jej zadaniem jest afirmacja rodzin". Paweł Kwaśniak o Samorządowej Karcie Praw Rodzin

- Samorządową Kartę Praw Rodzin przygotował szereg organizacji działających na co dzień na rzecz ochrony i promocji rodziny. To dokument, który ma za zadanie afirmować rodzinę i tworzyć kulturę prorodzinną - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kwaśniak, koordynator współpracy z samorządami z ramienia organizacji popierających Samorządową Kartę Praw Rodzin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Filip Memches samorząd rodzina społeczeństwo LGBT

Sprawa in vitro dla lesbijek. Biskup ostrzega premiera Francji przed "liberalną eugeniką"

We Francji trwa procedowanie ustawy, która ma umożliwić zapłodnienie in vitro parom lesbijskim i samotnym kobietom. W środę ma się odbyć głosowanie w Senacie, wcześniej dokument zatwierdziło Zgromadzenie Narodowe. Przeciwko zapisom protestuje Kościół, a list otwarty do premiera wystosował abp Pierre d'Ornellas, kierujący zespołem bioetycznym Episkopatu Francji.
Zobacz więcej na temat:  Francja społeczeństwo zdrowie rodzina in vitro Kościół aktualności katolickie ŚWIAT

NASZ WYWIAD Homoterror na uczelniach? Ekspert: zagrożony jest pluralizm światopoglądowy

- Z wielkim niepokojem obserwujemy totalitaryzm światopoglądowy, który narasta w środowiskach uniwersyteckich i akademickich - mówi Portalowi PolskieRadio24.pl Kazimierz Przeszowski, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny. Centrum stanęło w obronie prof. Ewy Budzyńskiej, wobec której na Uniwersytecie Śląskim prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo rodzina LGBT homoseksualizm wolność słowa socjologia