X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Autodestrukcja. Ostatnie wołanie o pomoc

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 12:41
Samobójstwo, samookaleczenia, uzależnienia od substancji aktywnych, anoreksja, bulimia, uprawianie hazardu, zakupoholizm, uzależnienie od internetu, rzucanie sobie kłód pod nogi i porażki na własne życzenie - dlaczego to sobie robimy?
Audio
  • Z czego wynika autoagresja, jak sobie radzić? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/KieferPix

dziecko smutek okno 1200.jpg
Depresja w rodzinie. Jak pomóc bliskim?

Autodestrukcja to cały proces. - Zaczyna się, gdy nie potrafimy odpowiednio rozładować emocji, które nami rządzą. Następuje zaburzenie instynktu samozachowawczego i występujemy przeciwko sobie - tłumaczyła psychoterapeutka Lidia Krotoszyńska. - Wszystko zależy od tego, czy się akceptujemy, czy umniejszamy swoją wartość we własnych oczach, sami siebie przekreślamy.

Jak mówiła, myślenie źle o sobie i przyzwalanie na złe traktowanie siebie jest wynikiem potrzeby potwierdzenia siły dyskomfortu, który nas dotyka. - Istnieją dwa rodzaje autoagresji: bezpośrednia, czyli samookaleczanie, samooskarżanie się, a nawet samobójstwo, a także pośrednia, czyli wymuszanie, straszenie się tym, co może nas spotkać, albo jak inni źle o nas myślą, prowokowanie do agresji bliskich i znajomych - mówiła ekspertka. 

Autoagresja to wyrażanie swoich emocji, próby wywierania nacisku na siebie, część buntu, z którego nie zdajemy sobie sprawy. Scenariusze prowadzące do autoagresji są różne, ale schemat często się powtarza. L. Krotoszyńska

Co jeszcze jest przyczyną atakowania siebie i negowania swoich potrzeb i dlaczego w życiu tak potrzebny nam jest krzyk? Jaki wpływ na nasze dorosłe życie mają nadopiekuńczy rodzice i nadmiar kontroli w dzieciństwie? Jak nauczyć się wołać o pomoc za pomocą słów, a nie szkodliwych zachowań? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie wysłuchaliśmy także m.in. historii Alicji, która ma doświadczenie z autookaleczeniem.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Goście: Lidia Krotoszyńska (psychoterapeutka i terapeutka uzależnień)

Data emisji: 4.03.2019

Godzina emisji: 20.09

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak