Nieprzeciętni 2021. Co słychać u uczestników z poprzednich lat?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 12:49
Magdalena Antoszewska i Michał Odowski brali udział w poprzednich odsłonach plebiscytu Nieprzeciętni. Jak zmieniło się ich życie po tym doświadczeniu i kim są dzisiaj? 
Nieprzeciętni 2020 - statuetka zwycięzcyfot. Bartosz BajerskiPolskie Radio
Nieprzeciętni 2020 - statuetka zwycięzcy/fot. Bartosz Bajerski/Polskie RadioFoto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

ZOBACZ WIĘCEJ Nieprzeciętni 2021. Wystartował wyjątkowy plebiscyt Czwórki! >>>

Posłuchaj
Arkadiusz Andrejkow-fot. Adam Golec 1200.jpg
Arkadiusz Andrejkow. Nieprzeciętny, który na stodołach maluje duchy

Ruszyły zgłoszenia do wyjątkowego plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni 2021. Adresowany jest on do młodych ludzi - w przedziale wiekowym 18. - 35. lat - którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania i pasje, tworzą wyjątkowe rzeczy. W każdy poniedziałek w "Strefie Prywatnej" rozmawiamy z uczestnikami poprzednich odsłon Plebiscytu.

Posłuchaj
10:29 Strefa prywatna czwórka antoszewska 22.03.2021.mp3 Magdalena Antoszewska opowiada o swoim udziale w Nieprzeciętnych (Strefa Prywatna/Czwórka) 

Nieprzecietni 1200.png
ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2021 >>>

Magdalena Antoszewska w ubiegłym roku - gdy brała udział w Nieprzeciętnych 2020 - była jeszcze studentką 6. roku medycyny i organizatorką studenckiej konferencji dermatologiczno-urologicznej Shameless Gdańsk. - Informacje o Plebiscycie dostaliśmy na nasze uczelniane maile. Zgłosiłam się, a potem przeszłam do finału - wspominała w rozmowie z Czwórką. Jak opowiadała w chwili wybuchu pandemii, gdy rozpoczynał się ubiegłoroczny plebiscyt była skupiona przede wszystkim na egzaminach końcowych na uczelni. - Chciałam jak najszybciej skończyć studia, by w razie potrzeby móc nieść pomoc innym. Udało się i dziś jestem lekarzem stażystą, aktualnie na oddziale pediatrycznym. Przyglądamy się pracy lekarzy różnych specjalizacji - tłumaczyła w Czwórce.

Zobacz także:

Jak opowiadała jedną z jej pasji jest także organizowanie przeróżnych akcji pomocowych, zajmuje się więc także, poza medycyną, popularyzowaniem oddawania szpiku. - Polecam każdemu promowanie zdrowia i akcji społecznych, to ogromna przyjemność, a jednocześnie wyzwanie - tłumaczyła. Prywatnie rysuje i tworzy m.in. artystyczne zaproszenia ślubne. 

Magdalena Antoszewska Magdalena Antoszewska

Michał Odowski to finalista Nieprzeciętnych 2019. Mimo wielu przeszkód zajął II miejsce w 120-kilometrowym międzynarodowym biegu przez Saharę.

Posłuchaj
12:32 strefa prywatna odowski 22.03.2021.mp3 Michał Odowski opowiada o swoich pasjach i zmianach w życiu (Strefa Prywatna/Czwórka) 

- W 2016 roku zakazano mi wysiłku fizycznego, bo miałem problemy z sercem. A ja byłem studentem Akademii Wychowania Fizycznego i kochałem to - wspominał w Czwórce. Nie poddał się więc i szukał rozwiązań, a po sześciu miesiącach wrócił do sportu i przebiegł Saharę. - Afryka zawsze była dla mnie bardzo egzotyczna, znałem ją tylko ze szkolnych podręczników, poza tym trafiła w moje ręce książka Polaków, którzy przebiegli cztery pustynie w ciągu roku - to wszystko zainspirowało mnie, by się tam wybrać. Było ciężko i gorąco, ale byłem dobrze przygotowany i zrobiłem to - opowiadał. Michał Odowski pobił także rekord Guinnessa w najdłuższym meczu piłki nożnej. Wydarzenie trwało w sumie 51 godzin. - Zbieraliśmy wówczas pieniądze na cele charytatywne, czyli walkę kolegi z nowotworem. To była doskonała motywacja - mówił gość Czwórki. 

Czytaj także:

Do plebiscytu Nieprzecięnych zgłosiła go narzeczona. - Byłem zaskoczony, że udało mi się dostać, to ogromne wyróżnienie i duża radość. To bardzo miłe, gdy ktoś z zewnątrz docenia to, co się robi - wspominał Michał Odowski. 

Michał Odowski Michał Odowski

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Weronika Puszkar

Gość: Madgalena Antoszewska, Michał Odowski

Data emisji: 22.03.2021

Godzina emisji: 20.08

kd

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń