X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Audio
  • Przyszłość motoryzacji - będziemy jeździć samochodami elektrycznymi? (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Scharfsinn

samochód elektryczny ekologia 1200.jpg
Jaka będzie przyszłość polskiej motoryzacji?

Nowe przepisy mogą wspomóc rynek motoryzacyjny oraz rynek usług związanych z eksploatacją aut elektrycznych, twierdzą ich zwolennicy. To także znaczący krok w kierunku gospodarki niskoemisyjnej. - Akcyza to ok 3 proc. wartości samochodu. Ulgę przyniosłoby dopiero zniesienie VAT-u, wówczas ceny między "tradycyjnymi" samochodami, a tymi elektryczymi dopiero zaczęłyby się nieco zrównywać - przekonywała Justyna Piszczatowska.

Istnieją także obawy o przeszacowanie danych dotyczących infrastruktury, np. punktów ładowania baterii, których dziś w całym kraju - jak wyliczała Piszczatowska - jest 130. A autem elektrycznym autem przejechać można ok 250 km na jednej baterii. - Zbyt mała ilość punktów do ładowania jest wciąż poważnym problemem. Poza tym pojawiają się problemy z ładowaniem takich aut zimą, kiedy temperatury są bardzo ujemne - podkreślał Robert Grudziński z fundacji „Nasza energia”, a prywatnie od lat właściciel takiego pojazdu.

W programie rozmawialiśmy także o tym, co przyniosłoby nam wyeliminowanie aut spalibnowych z użytku na polskich drogach, czy jest szansa, że Polacy postawią na elektromobilność i jak "rewolucja zeroemisyjna" postępowała w Europie?

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Weronika Puszkar

Goście: Justyna Piszczatowska (Wysokienapiecie.pl), Robert Grudziński (fundacja Nasza energia)

Data emisji: 22.06.2017

Godzina emisji: 15.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Furia za kierownicą - to znak naszych czasów?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 15:49
Kiepski dzień, niezdany egzamin, nieudana randka - skąd biorą się agresywne zachowania polskich kierowców i dlaczego, wyjeżdżając na zagraniczne drogi, natychmiast "potulniejemy"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektromobilność na drogach. Czy jest realna?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 18:26
Wicepremier Mateusz Morawiecki ma ambitny plan wprowadzenia na nasze drogi około miliona samochodów elektrycznych w ciągu 10 lat. Czy nowa, elektryczna motoryzacja ma szanse na rozwój w Polsce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska złomowiskiem Europy? "Kochamy stare auta"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 17:00
Motoryzacyjne zasoby naszego kraju wciąż się powiększają - jesteśmy szóstym co do wielkości rynkiem samochodowym Europy, a największą popularnością niezmiennie cieszą się samochody używane.
rozwiń zwiń