Nieprzeciętni 2021. Poznaj kolejnych finalistów

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 14:20
Znamy dziesiątkę wyjątkowych osób, których wybrało Jury Plebiscytu Nieprzeciętni 2021. O tym, kto zwycięży, zdecydują słuchacze. W Czwórce gośćmi było trzech finalistów: Sara Bisping-Janiak, Radosław Rademenez Blonkowski i Milena Cierniak. 
Finaliści Plebiscytu Nieprzeciętni 2021
Finaliści Plebiscytu Nieprzeciętni 2021Foto: mat.promoc

Nieprzeciętni 2019 gala wsyscy 1200 BB.jpg
Nieprzeciętni 2021. Co słychać u uczestników z poprzednich lat?

Sara Bisping-Janiak ma 18 lat i pochodzi z Płocka, za swoje największe osiągnięcia uważa projekty zrealizowane w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Pierwszy z nich, pod nazwą ChariTrio, polegał na pomocy w rozwiązaniu problemów dotyczących hospicjum.

Sara Bisping-Janiak
Sara Bisping-Janiak

- ChariTrio to była moja pierwsza inicjatywa, którą zrealizowałam sama od początku do końca wraz z dwoma kolegami. Inicjatywa polegała na cyklu siedmiu koncertów, które zagraliśmy w hospicjach. Ich tematyka była przeróżna i graliśmy w różnym czasie - mówi w Czwórce. - Od 11 lat uczę się w szkole muzycznej, gram na flecie poprzecznym, ale największą moją pasją jest śpiewanie. Zebrane w ramach akcji pieniądze przekazaliśmy w całości hospicjum. 

Posłuchaj
11:45 Czwórka/ Strefa Prywatna - NIeprzeciętni - Sara Bisping Janiak 24.05.2021.mp3 Rozmowa z Sarą Bisping-Janiak (Strefa Prywatna/Czwórka)

Sara Obecnie realizuje drugi projekt, "The Power Of Words", w ramach którego publikuje motywujące cytaty i sprawdza, jak działają one na jej rówieśników. Równolegle finalistka Nieprzeciętnych rozwija swoje największe pasje, jakimi są muzyka oraz dziennikarstwo. Jej życiową misją jest motywowanie innych osób do rozwijania swoich zainteresowań i zdobywania najwyższych szczytów, ponieważ jej zdaniem każdy człowiek powinien mieć możliwość bycia nieprzeciętnym!

Oddać swój głos możesz tutaj >>>

Radosław Rademenez Blonkowski to emanujący pozytywną energią mc (konferansjer), organizator, muzyk i rekordzista Polski w najdłuższym freestyle’u bez przerwy, który co roku pokonywał w tej dziedzinie kolejne granice: w 2018 r. jego rekord wynosił 4 godziny, w 2019 r. - 12 godzin i w końcu w 2021 r. - całe 24 godziny! Rademenez ma 33 lata i mieszka w Zielonej Górze.

Radosław Rademenez Blonkowski
Radosław Rademenez Blonkowski

Do konkursu zgłosiła go żona. - Właściwie zostałam poproszona, żeby go zgłosić, przez osoby, które obserwują, co robi. Uznałam, że to jest dobry pomysł, bo rzeczywiście jest nieprzeciętny. Bardzo się skupił na pomocy dziewczynce chorej na SMA i ten rekord pobił dla niej - rapował 24 godziny. Podczas rapowania była uruchomiona zbiórka "Milion rymów dla Ani", żeby w ten sposób zebrać kwotę 100 tys. zł - mówi na antenie Czwórki. - Zaletą Radka jest to, że lubi dawać ludziom dobro i ma filozofię, że dobro do nas wraca. 

Posłuchaj
13:06 Czwórka/Strefa Prywatna - Nieprzeciętni Radosław Rademenez Blonkowski 24.05.2021.mp3 Rozmowa z Radosławem Rademenezem Blonkowskim (Strefa Prywatna/Czwórka)

- Jest mi bardzo miło, że zostałem zgłoszony do Plebiscytu i cieszę się, że biorę w nim udział. Byłem zaskoczony, gdy okazało się, że zostałem nominowany - mówi Radek. - Przede wszystkim chciałem pomóc Ani, która cały czas zbiera pieniądze, a potrzebuje 9,5 mln na najdroższy lek świata. To było głównym celem i wiedziałem, że 24 godziny rapowania to nośny temat, który ruszy ludzi. Cieszę się, że tym sposobem mogłem nagłośnić akcję zbiórki funduszy.


Nieprzecietni 1200.png
ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2021 >>>

Zobacz także:

Milena Cierniak jest współtwórcą projektu społecznego "Daltonizm świata" poruszającego tematykę chorób psychicznych. Jest uczennicą drugiej klasy I LO w Bochni. Ze względu na swoje zainteresowanie psychologią, stała się pomysłodawczynią i inicjatorką owego projektu.


Milena Cierniak
Milena Cierniak

- Milenka zaangażowała się w ten temat, bo starszy syn kończy psychologię i bardzo ją zainspirował. Jest zainteresowana tematami pomocy innymi - mówi mama Mileny, Joanna. - Poza tym jest sympatyczna, empatyczna i wrażliwa. Widzę, że szuka swojej drogi, a ma mnóstwo zainteresowań.


Posłuchaj
09:38 Czwórka/ Strefa Prywatna - Nieprzeciętni - Milena Cierniak 24.05.2021.mp3 Rozmawiamy z Mileną Cierniak (Strefa Prywatna/Czwórka)

 

- Byłam bardzo szczęśliwa, gdy okazało się, że jestem finalistką w Plebiscycie Nieprzeciętni, bo dzięki temu będę mogła wypromować swój projekt i powiedzieć o nim więcej - opowiada Milena Cierniak. - "Daltonizm świata" dotyczy osób z zaburzeniami psychicznymi. Celem akcji jest przeciwdziałanie stygmatyzacji takich osób, ponieważ w dzisiejszych czasach możemy się spotkać z odtrąceniem przez bliskich, którzy nie wiedzą, jak z nimi rozmawiać.

Milena na co dzień zajmuje się naukami humanistycznymi, ale przede wszystkim szlifuje swoje zdolności artystyczne, by dostać się na wymarzoną uczelnię. Najbardziej lubi malować, fotografować oraz czytać książki o tematyce psychologicznej.

ZOBACZ WIĘCEJ Nieprzeciętni 2021 - serwis specjalny >>>


***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Weronika Puszkar

Gość: Sara Bisping-Janiak, Radosław Rademenez Blonkowski, Milena Cierniak

Data emisji: 24.05.2021

Godzina emisji: 20.08

aw/kd

Czytaj także

Nieprzeciętni 2021. "Egzamin bez oceny" - Krzysztof Chojecki przed maturą

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 07:35
Krzysztof Chojecki jest finalistą plebiscytu Nieprzeciętni 2019. Nieprzeciętna okazała się jego pasja do nauczania matematyki. Z uczniami jest na ty, a matematyki uczy tak, jak sam chciałby być uczony. 
rozwiń zwiń