Żywy Gig: premiera utworu Natalii Nykiel i Auera!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 22:12
Na antenie Czwórki Natalia Nykiel i Auer premierowo zagrali swój wspólny utwór pt. "Ground level". Artystyczna współpraca jest częścią Czwórkowego projektu "Żywy Gig".
Audio
  • Żywy Gig #3. Natalia Nykiel i Auer: "Ground level"
  • Natalia Nykiel i Auer o pracy nad wspólnym utworem "Ground level" w ramach projektu Żywy Gig (Podsiadówka/Czwórka)
Natalia Nykiel przy nagrywaniu debiutanckiego albumu współpracowała z takimi artystkami, jak Kasia Nosowska czy Paulina Przybysz
Natalia Nykiel przy nagrywaniu debiutanckiego albumu współpracowała z takimi artystkami, jak Kasia Nosowska czy Paulina PrzybyszFoto: Czwórka

Premiera utworu miała miejsce w audycji "Podsiadówka", a artyści odwiedzili nasze studio, by opowiedzieć o swojej współpracy. - Na początku przygotowałem trzy bity, szkice, z nich Natalia wybrała ten, który jest motywem przewodnim piosenki. Potem zaczęła się dłuższa praca nad utworem - mówi Auer. - Od razu wiedziałam, że będzie hitem! - dodaje Natalia, wokalistka i autorka tekstu piosenki.

Zobacz teledysk:

Natalia Nykiel jest jedną z najbardziej znanych artystek młodego pokolenia. Świat usłyszał o niej, gdy w 2013 roku wzięła udział w muzycznym show "The Voice of Poland". Dziś 20-letnia wokalistka i autorka tekstów ma na swoim koncie EP-kę, debiutancki album "Lupus Electro" i trzy single podbijające listy przebojów polskich rozgłośni radiowych - "Wilk", "Bądź duży" i "Ekrany".

Auer to z kolei utalentowany DJ i producent zafascynowany dubstepem i elektroniką opartą na mocnym basie. Na swoim koncie ma m.in. współpracę z Pezetem, jednym z czołowych polskich raperów.

Czytaj dalej
podsiadło diagram 663.jpg
Żywy Gig #1. Podsiadło ft. Flirtini: "Diagram"

Czytaj dalej
Czarnecka x 1200.jpg
Żywy Gig #2. Karolina Czarnecka ft. SoDrumatic: "Za siedmioma blokami"

"Żywy Gig" to pomysł na promocję młodych artystów. Na styku muzycznych światów i w zderzeniu osobowości rodzą się niebanalne, świeże numery, premierowo wykonywane w Czwórkowej audycji "Podsiadówka".

Wszystko zaczęło się od Dawida Podsiadło, który razem z duetem Flirtini rządził w eterze utworem "Diagram". W piosence wrażliwość i ciepły głos Dawida spotykają się z kreatywnymi, elektronicznymi rozwiązaniami stosowanymi przez Flirtini.

Potem Karolina Czarnecka spotkała się w studiu koncertowym Czwórki z producentem podkładów dla najlepszych raperów o pseudonimie SoDrumatic. Tak powstała intrygująca w warstwie muzycznej, słownej i obrazowej opowieść "Za siedmioma blokami".

***

Tytuł audycji: "Podsiadówka"

Prowadzący: Dawid Podsiadło i Oskar Bała

Goście: Natalia Nykiel (wokalistka, autorka tekstów piosenek), Auer (producent muzyczny, DJ)

Data emisji: 19.11.2015

Godzina emisji: 22.00

mg/jp

Czytaj także

Koncert na żywo: Czarnecka i SoDrumatic

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2015 16:40
W sobotę studio radiowej Czwórki przeniesie się do łódzkiej Manufaktury. O godz. 18. rozpocznie się tam koncert Czarneckiej i SoDrumatic.
rozwiń zwiń