Couchsurfing - klikaj i śpij na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 13:37
Z noclegu na cudzej kanapie korzysta dziś wiele młodych osób. - Rezygnując z intymności otrzymujemy głębszy wgląd w inną kulturę i innych ludzi - przekonują blogerki.
Audio
  • Couchsurfing - jedyne pełnowartościowe podróżowanie? (Dajesz radę/Czwórka)
Pierwszy portal  couchsurfingowy założył Amerykanin Casey Fenton w 2002 roku. Na początku na stronę zaglądali jego znajomi i znajomi znajomych, dziś ma miliony użytkowników na całym świecie
Pierwszy portal couchsurfingowy założył Amerykanin Casey Fenton w 2002 roku. Na początku na stronę zaglądali jego znajomi i znajomi znajomych, dziś ma miliony użytkowników na całym świecie Foto: Pixabay

Couchsurfer loguje się na odpowiedniej stronie, wybiera interesujące miejsce, kontaktuje się  z właścicielem mieszkania, jedzie na wakacje i przeżywa przygodę życia. - Najbardziej niesamowity host, czyli gospodarz przydarzył mi się w Meksyku - wspomina Dorota Chojnowska. - Okazało się, że oferuje noclegi nieograniczonej liczbie osób, więc zasypiałam z kimś innym, a budziłam się w zupełnie nowym składzie.

Goszczące w studiu blogerki podkreślają, że taki sposób podróżowania propozycja dla osób z otwartymi umysłami. W audycji podpowiadamy, jak przespać spokojnie noc w domu pełnym ludzi i tłumaczymy, czym kierować się przy wyborze kanapy i hosta.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Dorota Chojnowska (autorka bloga "Ale piękny świat"), Ada Kamińska (autorka bloga "Pod Zwrotnikami")

Data emisji: 27.07.2015

Godzina emisji: 12.00

kul/kd