Zakupy w sieci - bezpiecznie i 24 godziny na dobę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 14:13
Internet pomaga, ułatwia wiele spraw, ale jest też źródłem niebezpieczeństw. Jak bezpiecznie robić zakupy w sieci - podpowiadają eksperci.
Audio
  • Agnieszka Koszowska i Mariusz Boguszewski z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zachęcają do bezpiecznych zakupów w sieci (Dajesz Radę/Czwórka)
Obawa przed nieudaną transakcją jest nadal znaczącą barierą dla wielu klientów internetowych sklepów zagranicznych
Obawa przed nieudaną transakcją jest nadal znaczącą barierą dla wielu klientów internetowych sklepów zagranicznychFoto: Panthermedia

Trwa Europejski Tydzień z Internetem. W tym roku inicjatorzy akcji zachęcają do zakupów online. - W naszej kampanii staramy się zachęcić jak najwięcej osób, by takie zakupy robiły, jeśli jeszcze tego nie robią - mówi Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. - A przede wszystkim, żeby to robiły w sposób mądry, świadomy i bezpieczny. 

Edukatorzy pokazują korzyści płynące z tej formy zakupów, takie jak możliwość pozostania w domu, w wygodnym fotelu, dostępność sklepów 24 godziny na dobę, korzystne ceny czy możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni od zakupu, bez podania przyczyny. Ciekawą formą prawną jest też rękojmia, o której w Czwórce opowiada Mariusz Boguszewski.

W Czwórce zdradzamy też, jak sprawdzić wiarygodność sklepu, jak stworzyć bezpieczne hasło i tłumaczymy,  czemu nie powinno ono brzmieć "hasło" lub "12345".

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Goście: Agnieszka Koszowska i Mariusz Boguszewski (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego)

Data emisji: 15.03.2016

Godzina emisji: 12.00

pj/kul

Czytaj także

Oszczędne zakupy dzięki porównywarkom cen

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 16:00
Zanim zdecydujemy się na zakup telewizora lub lodówki, porównajmy ceny w kilku sklepach. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z internetowej porównywarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blog - jak zmotywować się do pisania?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 16:00
Przy pisaniu bloga liczą się nie tylko lekkie pióro, ale też dobre tematy i systematyczność. Radzimy, jak zmotywować się do tego zajęcia i zdobyć tysiące czytelników.
rozwiń zwiń