Tester czekolady, ambasador kurortu, przytulacz pand. Jaka jest twoja praca marzeń?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 20:53
Coraz częściej pojawiają się oferty tzw. pracy marzeń. Zaliczamy do takiej te, w których wybrana osoba będzie zajmowała się testowaniem gier, słodyczy, czy opieki nad zwierzętami. Często to zawody, które możemy wykonywać w egzotycznych krajach. Jak wyglądają prace marzeń i czy są dla każdego?
Audio
  • Praca marzeń - jak ją zdobyć? (Dajesz radę/Czwórka)
Жанчыны рэдка імкнуцца да кар'ернага ростуFoto: nd3000/Shutterstock.com

Dopasuj pracę do swojego temperamentu i zainteresowań

Jedni z nas są dynamiczni, inni wolą pracę w skupieniu i ciszy. Część z nas lubi się wykazywać w pracy z innymi ludźmi, inni będą się realizować w pracy z dokumentami lub zwierzętami. Jak radziła Natalia Bogdan, prezes zarządu międzynarodowej firmy rekrutacyjnej, zanim zaczniemy szukać "pracy marzeń" warto najpierw zastanowić się, co tak naprawdę lubimy robić.  - Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co uszczęśliwiłoby nas w pracy i jakie jej aspekty są dla nas najważniejsze. Wiele osób zainteresowanych jest wysokim wynagrodzeniem, ale nie dla każdego jest to czynnik kluczowy - mówiła.

Praca marzeń - czym tak naprawdę chciałbyś się zająć?

Kolejny krok, jaki powinniśmy podjąć przed przyjęciem nowej oferty, to zidentyfikowanie, dlaczego chcielibyśmy odejść z poprzedniej pracy. - Być może problemem jest konflikt, niska płaca, albo brak możliwości rozwoju. Jestem zwolenniczką rozwiązywania problemów niż uciekania od nich. Może się okazać, że trudność, z którą się zmagamy nie wymaga zmiany zawodowego otoczenia - tłumaczył gość Czwórki. 

Co, jeśli jest to przeszkoda, której nie uda nam się rozwiązać? - To dobry moment na zmianę - mówiła ekspertka. Od czego więc zacząć poszukiwania interesującego nas zajęcia? Jak dobrze wypaść w trakcie rozmowy o pracę? Jakich odpowiedzi oczekują na rozmowach rekruterzy? O tym rozmawialiśmy w audycji "Dajesz radę". 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Natalia Bogdan (Prezes Zarządu Międzynarodowej Firmy Rekrutacyjnej)

Data emisji: 15.01.2020

Godzina emisji: 14.07

ac