Polskie Radio
Section05
słodycze

Otyłość u dzieci i młodzieży - jak z nią walczyć? Ekspertka podpowiada

Coraz więcej dzieci i młodzieży boryka się z nadmierną masą ciała. Prawo ogranicza sprzedaż słodkich i słonych przekąsek w szkole, wymusiło podniesienie ceny słodkich napojów… a może trzeba wprowadzić obowiązkową godzinę ruchu? Co jeszcze można zrobić, by ograniczyć wzrost otyłości wśród dzieci? 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek zdrowie dziecka zdrowie otyłość dzieci słodycze dieta infografika

Przepis na tłusty czwartek. Ranking pączków

- Kiedy myślę o pączku idealnym, wracam wspomnieniami do dzieciństwa. Musi być chrupiący, delikatnie polukrowany i mieć odpowiednią ilość nadzienia - mówi Tomek Czajkowski, twórca kulinarny i autor bloga "Magiczny składnik". 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA tradycja ciastka słodycze słodkości pączki kulinaria przepisy kulinarne Kamil Jasieński tłusty czwartek przepis na pączki najlepsze pączki ranking pączków

Korespondent Polskiego Radia wystawił na aukcję WOŚP cukierki z pokładu Air Force One. Zostały sprzedane za 5600 zł

Na aukcji 32. Finału WOŚP zostało sprzedane za 5600 złotych pudełeczko cukierków z pokładu Air Force One oraz firmowy kubek prezydenta Joe Bidena. Ekskluzywny zestaw wystawił na licytację korespondent Polskiego Radia w Białym Domu, Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  Marek Wałkuski Joe Biden cukierki słodycze WOŚP WOŚP 2024 Stany Zjednoczone USA Karolina Rożej

Korespondent Polskiego Radia wystawił na aukcję WOŚP cukierki z pokładu Air Force One. Zostały sprzedane za 5600 zł

Na aukcji 32. finału WOŚP zostało sprzedane za 5600 złotych pudełeczko cukierków M&M's z pokładu Air Force One oraz firmowy kubek prezydenta Joe Bidena. Ekskluzywny zestaw wystawił na licytację korespondent Polskiego Radia w Białym Domu, Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Wałkuski Joe Biden cukierki słodycze WOŚP WOŚP 2024 Stany Zjednoczone USA

Bardzo słodkie zwycięstwo: Polki mistrzyniami świata w dekorowaniu tortów!

Sztuka dekorowania nie jest łatwa, tym bardziej jeśli chodzi o dekorowanie tortów. Ale też potrafi przynieść wiele satysfakcji i radości. Wiedzą coś o tym Polki, Angelika Chwyć i Renata Martyna, które właśnie zostały Mistrzyniami Świata w Dekorowaniu Tortów podczas specjalnej edycji Mistrzostw Świata Cake Designers, które odbyły się w Mediolanie. Przygotowania trwały blisko dwa lata, ale warto było: nasze zawodniczki pokonały m.in. ekipy z Włoch (II miejsce), Belgii (III miejsce), Chin, USA, Meksyku i Japonii.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA cukiernictwo mistrzostwa świata Mediolan tort Piotr Firan Trójka jedzenie słodycze

Rogale świętomarcińskie: tradycyjne, pyszne, koniecznie certyfikowane słodycze z Poznania

Powszechnie obchodzone Święto Niepodległości to oczywiście 11 listopada. Jednak dla mieszkańców Poznania i szerzej, Wielkopolski, to także dzień świętego Marcina. A jeśli tak, to niezbędnym elementem tego dnia jest rogal świętomarciński. Jego tradycja sięga podobno czasów pogańskich, jednak od 15 lat wymagają certyfikatu.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA jedzenie tradycja rogal świętomarciński Poznań Wielkopolska 11 listopada słodycze Szymon Majchrzak Piotr Firan Trójka