X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Stanisławczyk nową prezes Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 13:14
Barabara Stanisławczyk nową prezes Polskiego Radia. Jest dziennikarką, reportażystką i autorką książek. Jacek Kurski, dziennikarz i polityk, został prezesem Telewizji Polskiej.
Audio
  • Barbara Stanisławczyk została nową prezes Polskiego Radia (Nowiny Radiowej Czwórki)
Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk
Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk Foto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Na podstawie tzw. "małej nowelizacji medialnej", która weszła w życie 7 stycznia, na stanowisko prezesa Polskiego Radia minister skarbu powołał Barbarę Stanisławczyk, która zastąpiła Andrzeja Siezieniewskiego.

Barbara Stanisławczyk to dziennikarka, reportażystka i autorka książek. Napisała m.in. "Miłosne gry Marka Hłaski", "Dziewczyny" i "Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce". Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej, ukończyła także Podyplomowe Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Była stypendystką w Agencji Reutera w Londynie. Jest autorką "Pajęczyny", wywiadu-rzeki "Kąkolewski bez litości". Napisała też między innymi "Czterdzieści twardych", opowieść o Polakach, którzy w czasie II wojny światowej ratowali Żydów. Prowadziła także warsztaty z reportażu w wyższej szkole Collegium Civitas. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Nowym prezesem Telewizji Publicznej został Jacek Kurski. Na stanowisku zastąpił Janusza Daszczyńskiego. Jacek Kurski jest z wykształcenia ekonomistą. W latach 2005–2009 był posłem na Sejm V i VI kadencji, w latach 2009–2014 posłem do Parlamentu Europejskiego VII kadencji, od 2015 do 2016 podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Materiał wyemitowano w "Nowinach Radiowej Czwórki".

kd/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Stanisławczyk nową prezes Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 21:48
Barbara Stanisławczyk, dziennikarka, reportażystka i pisarka, jest nową prezes Polskiego Radia - poinformował wiceminister kultury odpowiedzialny za reformę mediów Krzysztof Czabański.
rozwiń zwiń