Barbara Stanisławczyk nową prezes Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 13:14
Barabara Stanisławczyk nową prezes Polskiego Radia. Jest dziennikarką, reportażystką i autorką książek. Jacek Kurski, dziennikarz i polityk, został prezesem Telewizji Polskiej.
Audio
  • Barbara Stanisławczyk została nową prezes Polskiego Radia (Nowiny Radiowej Czwórki)
Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk
Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk Foto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Na podstawie tzw. "małej nowelizacji medialnej", która weszła w życie 7 stycznia, na stanowisko prezesa Polskiego Radia minister skarbu powołał Barbarę Stanisławczyk, która zastąpiła Andrzeja Siezieniewskiego.

Barbara Stanisławczyk to dziennikarka, reportażystka i autorka książek. Napisała m.in. "Miłosne gry Marka Hłaski", "Dziewczyny" i "Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce". Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej, ukończyła także Podyplomowe Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Była stypendystką w Agencji Reutera w Londynie. Jest autorką "Pajęczyny", wywiadu-rzeki "Kąkolewski bez litości". Napisała też między innymi "Czterdzieści twardych", opowieść o Polakach, którzy w czasie II wojny światowej ratowali Żydów. Prowadziła także warsztaty z reportażu w wyższej szkole Collegium Civitas. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Nowym prezesem Telewizji Publicznej został Jacek Kurski. Na stanowisku zastąpił Janusza Daszczyńskiego. Jacek Kurski jest z wykształcenia ekonomistą. W latach 2005–2009 był posłem na Sejm V i VI kadencji, w latach 2009–2014 posłem do Parlamentu Europejskiego VII kadencji, od 2015 do 2016 podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Materiał wyemitowano w "Nowinach Radiowej Czwórki".

kd/mg

Czytaj także

Barbara Stanisławczyk nową prezes Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 21:48
Barbara Stanisławczyk, dziennikarka, reportażystka i pisarka, jest nową prezes Polskiego Radia - poinformował wiceminister kultury odpowiedzialny za reformę mediów Krzysztof Czabański.
rozwiń zwiń