Polskie Radio
Section05

telewizja publiczna

Koncerty, konkursy i cała moc atrakcji prosto z Zakopanego. Rusza trasa "Lato z Radiem i Telewizją Polską"

Osiem tygodni, osiem miast, osiem rodzinnych pikników i koncertów - rusza wakacyjna trasa "Lato z Radiem i Telewizją Polską". Inaugurujący trasę koncert już dziś w Zakopanem, a wystąpią na nim wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej. - Startujemy punktualnie o godz. 20.00 w telewizyjnej Dwójce. Naprawdę będzie się działo - zapowiada Grzegorz Dobek. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem wakacje Lato z Radiem 2024 Sława Bieńczycka Grzegorz Dobek TVP Daniel Wydrych Karolina Rożej Zakopane Polskie Radio

Sprawozdanie KRRiT odrzucone. Kluczowa decyzja prezydenta

Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostało odrzucone przez sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu. - Dobrze, żeby Andrzej Duda w miarę szybko podjął decyzję w tej sprawie. Gdyby przychylił się do stanowiska Senatu i Sejmu, to KRRiT w obecnym składzie przestanie istnieć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef komisji Piotr Adamowicz.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia polityka POLSKA KRRiT media publiczne Polskie Radio Piotr Adamowicz Karol Surówka

Koronacja Elżbiety II. Boże, chroń telewizję!

To był precedens nie tylko w dziejach rodziny królewskiej, lecz także w historii brytyjskiej telewizji. 2 czerwca 1953 roku ponad 20 milionów obywateli Zjednoczonego Królestwa zasiadło przed telewizorami, by obejrzeć transmisję z koronacji Elżbiety II. Niewiele jednak brakowało, by uroczystość nie znalazła się w ramówce tego dnia.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta II Wielka Brytania król królestwo polityka Kanada Australia telewizja telewizor BBC historia Europy HISTORIA

Zdrojewski: szef KRRiT pogłębia destabilizację mediów publicznych

- Problemy wynikają nie tylko z decyzji przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego, ale także z decyzji prezydenta, który pierwszy raz w historii zawetował ustawę okołobudżetową. Były w niej wpisane środki na pomoc dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, załatanie dziury, ale także na podniesienie kapitału i amortyzację. Nie liczę na to, że prezydent podpisze jakąkolwiek racjonalną ustawę o mediach publicznych. Ten stan może trwać, a przewodniczący KRRiT pogłębia finansową destabilizację - mówił w radiowej Jedynce przewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Bogdan Zdrojewski.
Zobacz więcej na temat:  media publiczne Polskie Radio KRRiT abonament abonament rtv Maciej Świrski Krzysztof Grzesiowski Bogdan Zdrojewski

POLSKIE RADIO 24 Sędzia Trybunału Stanu: KRRiT powinna przekazać środki mediom publicznym

- Obowiązek dokonania podziału środków pomiędzy organy publicznej radiofonii i telewizji nakłada ustawa. Koncentrowanie się na tym, że nie wiadomo, z perspektywy KRRiT, kto jest aktualnie uprawniony do prowadzenia spraw spółki, nie stawi podstawy do tego, aby nie realizować ustawowego obowiązku - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Naczelnej Rady Adwokackiej i członek Trybunału Stanu Przemysław Rosati.  
Zobacz więcej na temat:  KRRiT media publiczne Maciej Świrski Bartłomiej Sienkiewicz abonament rtv Polskie Radio

Festiwal "Dwa Teatry" w Sopocie: święto słowa i kultury

- To jest nasze sopockie DNA, wydarzenie, na które czekali mieszkańcy i goście, dlatego brak tego festiwalu w ostatnich latach był tak dotkliwie odczuwalny, postrzegany nie tylko jako strata, ale i niezawiniona kara dla mieszkańców, tylko i wyłącznie z przesłanek politycznych - mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydent Sopotu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Dwa Teatry Sopot Magdalena Czarzyńska-Jachim

Minister kultury: brak wpisu likwidacji PR i TVP do KRS nie ma żadnego znaczenia

- Brak wpisu do KRS likwidacji Polskiego Radia i Telewizji Polskiej nie ma żadnego znaczenia dla funkcjonowania tych spółek - powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz. To komentarz do dzisiejszej decyzji referendarza sądowego w Warszawie, który odmówił dokonania takiego wpisu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne TVP Polskie Radio media Bartłomiej Sienkiewicz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Trybunał Konstytucyjny krs prawo Rząd Donalda Tuska

Sytuacja mediów publicznych. Krzysztof Śmiszek: decyzje ministra kultury mają m.in. uratować majątek Skarbu Państwa

- Minister kultury i dziedzictwa narodowego podejmuje decyzje, które mają uratować majątek Skarbu Państwa i doprowadzić do normalizacji oraz naprawy sytuacji w spółkach medialnych - powiedział w czwartek wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media media publiczne TVP Bartłomiej Sienkiewicz Krzysztof Śmiszek Platforma Obywatelska lewica Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego polityka