Bartosz Weber stworzył kolekcję numerów do tańca

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 14:20
"A Collection of Tunes to Dance To" to tytuł nowej płyty muzyka znanego z grub Baaba i Mitch & Mitch.
Bartosz weber
Bartosz weberFoto: Michał Murawski/Lado ABC

Album jest zdecydowanym powrotem do elektroniki. Początkowo założeniem był odwrót od świata cyfrowego i podróż w stronę analogowego brzmienia. Jednak miłość do samplingu w pewnym momencie wzięła górę i, jak to w życiu bywa, końcowy kształt to efekt demokracji wewnętrznej - fascynacji żywym operowaniem instrumentami analogowymi, studyjnej edycji, akceptacji pomyłek, frustracji, radości, nieuchronności śmierci.

Materiał solowy to jednak rzecz nienowa dla Bartosza, gdyż pierwsze kroki (oprócz kilku słynnych zespołów) stawiał, prezentując swoją wersję muzyki samplowanej i elektronicznej. W porównaniu do poprzedniego flagowego zespołu Webera, czyli Baaba, w nowych nagraniach uderza większa stateczność muzyki, dbałość, o to, by słuchacz wiedział, gdzie jest "raz" i skupiał się na spokojniejszym odbiorze, a nie uprawiał bieg na orientację.

***

Na "Wszystko gra" zapraszamy w środę (20.02) w godz. 9.05-10.00. Audycję prowadzi Ula Kaczyńska.

kul/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Misia Furtak: album "Co przyjdzie" jest mój, ale wspiera się na innych

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 15:00
- Ta płyta "wisiała" nade mną od dłuższego czasu, dlatego teraz, na kilka dni przed premierą, myślę sobie, że co przyjdzie, to będzie, a ja sobie z tym poradzę - śmieje się Misia Furtak. Artystka po pięciu latach powraca z kolejnym solowym krążkiem "Co przyjdzie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dancing Song", czyli Żal zaprasza do tańca

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 13:04
- "Dancing Song" to nasz nowy singiel, który jest zamkniętą opowieścią. Nie odcina się się od debiutanckiego "Teodora", nie zapowiada nowego krążka. Służy do tańca tu i teraz - opowiadają członkowie duetu Żal.
rozwiń zwiń