United Flavour. Reggae ponad granicami

United Flavour to pochodząca z Czech, ale jednocześnie bardzo międzynarodowa kolaboracja, która właśnie wydała trzeci album "Here To Stay". - To próba osiągnięcia pewnego poziomu pewności siebie, ale też stworzenia muzyki, która w słuchaczach pozostanie na dłużej - mówili Carmen i Djei.
United Flavour podczas rozmowy z Makenem
United Flavour podczas rozmowy z MakenemFoto: selfie ;)
O Audycji

Za pierwszy impuls prowadzący do powstania wielokulturowego United Flavour można uznać przybycie do Czech dwojga założycieli zespołu - hiszpańskiej wokalistki Carmen i basisty Djei, pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej. Muzycy współpracowali pierwotnie przy projekcie Hermakuti, ale po rozpadzie tego zespołu, od 2004 roku kontynuowali współpracę już jako United Flavour. W ich twórczości wybrzmiewają m.in. reggae, latino, soul, hip hop, r’n’b i dancehall, a podczas koncertów zespół pokazuje, że ludzie różnych narodowości, religii i wierzeń mogą współpracować ze sobą bez żadnych problemów i wzajemnie muzycznie się wzbogacać.

ZOBACZ TAKŻE The Bartenders i taneczny winylowy singiel >>>

Pierwszym nagraniem studyjnym zespołu było demo składające się z ośmiu utworów i wydane w czerwcu 2005 roku. Nagranie zebrało znakomite recenzje zarówno od krytyków, jak i publiczności. Utwór "Revolution" stał się hitem czeskich list przebojów. Dziś zespół ma na koncie trzy płyty długogrające, wiele prestiżowych nagród, a muzycy koncertowali wielokrotnie w Czechach, ale także m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Polsce i Słowacji. Mieli okazję rozgrzewać publiczność przed występami takich gwiazd jak Kelis, Gentleman, Manu Chao, WARD 21, Alborosie czy Shaggy. W tym roku powrócili z nowym krążkiem "Here To Stay". 

 

W Czwórce muzycy opowiadali o początkach swojego zespołu, mówili też o swoich muzycznych planach i o powstawaniu ich ostatniego krążka. 

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Carmen, Djei (United Flavour)

Data emisji: 24.02.2020

Godzina emisji: 22.23

kd

Playlista