P.Unity. Tak debiutowali na koncertowej scenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 06:20
Tym razem przypomnimy Wam koncert formacji P.Unity, który odbył się w Czwórce w 2018 roku i był związany z premierą debiutanckiej płyty zespołu - "Pulp". 
Koncert P.Unity w Czwórce
Koncert P.Unity w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Zobacz także
p.unity portal 1200.jpg
P.Unity wracają z nowym singlem i teledyskiem, jak amerykański film

P.Unity to warszawski projekt osadzony w funkowej stylistyce. Zainspirowani działalnością artystów spod znaku Parliament/Funkadelic, mniej popowymi dokonaniami Prince’a czy koncertowym dorobkiem D’Angelo i Soultronics, muzycy chcą odczarować obraz funku rozumianego dziś często jako easy-listeningowe brzmienie rodem z dyskotek statków wycieczkowych. Funk P.Unity to nie cekiny i brokatowe dzwony – to ukłon w stronę psychodelicznego oblicza George’a Clintona i brudnych brzmień Sly & The Family Stone, to bardziej nieuchwytny nastrój niż czysto techniczne określenie gatunkowe. Zespół buduje swoje brzmienie czerpiąc również z dorobku licznych spadkobierców funkowej stylistyki – od hiphopowych gigantów jak Snoop Dogg czy A Tribe Called Quest, przez neosoulową scenę spod znaku Soulquarians, po beatowych i elektronicznych innowatorów skupionych wokół labelu Brainfeeder. Nie brakuje też wpływów jazzu, na którym wychowała się spora część grupy.

P.Unity mają na swoim koncie szereg niezapomnianych koncertów, owocną współpracę z Michałem Urbaniakiem oraz kilka mniejszych wydawnictw (m.in. EP-ka "Mango"). Koncert P.Unity w radiowej Czwórce związany był z premierą debiutanckiej płyty zespołu - "Pulp". Album ukazał się 5 października br. i zawiera 12 utworów. 


Posłuchaj
będzie głośno płyta damian sikorski 1200.JPG
Wydaj płytę z Czwórką. Masz czas do 17 lipca!

W pierwszej godzinie audycji - po godz. 18.00 - w naszym studiu pojawi się Damian Bartosiewicz - wokalista, gitarzysta, autor tekstów, producent samodzielnie realizujący swoje nagrania, muzyczny samouk. Z muzyką związany nieprzerwanie od ponad 12 lat. Uczestnik IV edycji programu rozrywkowego The Voice Of Poland w drużynie Marka Piekarczyka. Od lat konsekwentnie poszukuje swojej unikalnej muzycznej drogi, rozwija się i otwiera na różne gatunki muzyczne, a wszystko to z czystej pasji i miłości do muzyki. Sumiennie realizuje swoje muzyczne wizje. W tym co robi zależy mu, by przekazywać ludziom najpiękniejsze wartości, by wzbogacać ich w jakiś sposób i odkrywać nowe obszary wrażliwości. Ma na swoim koncie jedną EP wydaną w 2016 roku pt. “Skrajności”, a aktualnie zakończył pracę nad albumem długogrającym pt. “Wady Kręgosłupa”. ​Artysta samodzielnie skomponował muzykę, napisał wszystkie teksty, a następnie nagrał, wyprodukował i zmiksował swoją pierwszą płytę długogrającą. Podejmuje na niej tematy, które odnoszą się do najważniejszych i ponadczasowych wartości - miłości, bliskości, wierności, prawdy i nie tylko. Są to bardzo osobiste piosenki, będące niekiedy wręcz listami do samego siebie. Nie brakuje w nich również elementów humorystycznych. Materiał cechuje duże zróżnicowanie, wynikające z dotychczasowego doświadczenia artysty i jego wieloletnich, muzycznych poszukiwań. 

Zobacz więcej na temat: Czwórka funk

Czytaj także

Jarecki: robię muzykę dla pokręconego słuchacza

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 15:40
- Nową płytą chcieliśmy otworzyć oczy fanom hip-hopu na gatunki, z których hip-hop się wziął - o soulowo-funkowych-jazzowych korzeniach płyty "Za wysoko" opowiada Jarecki. 
rozwiń zwiń