RAU w wehikule czasu. "Lecimy do lat 60."

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 14:40
Raz na jakiś czas w swojej audycji RAU uruchamia muzyczny wehikuł czasu. Tak będzie i tym razem. Cel podróży to psychodelia z lat. 60.
Tomasz RAU Rałowski w studiu Czwórki
Tomasz RAU Rałowski w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

Powspominamy psychodeliczne brzmienie lat 60. i sprawdzimy, jakie kapele dziś korzystają z patentów brzmieniowych, które swój początek mają w tym niezwykle barwnym okresie w historii muzyki.

RAU - Papierowy man - Konkretna rozrywka / Alkopoligamiacom


Posłuchaj
Tomasz Rałowski Rau 1200.jpg
40 lat rapu w Czwórce. Hip-hop zaczął się od sampli

Tomasz Rałowski to warszawski producent, raper oraz autor "RAUdycji" w Czwórce. Muzyką zajmuje się od 2000 roku. Współpracował z takimi artystami, jak Onar, Ten Typ Mes czy Natalia Nykiel. Na swoim koncie ma dziesiątki kompozycji telewizyjnych oraz reklamowych. Jego debiutancki album pt. "Konkretna Rozrywka" ukazał się 13 maja 2016 roku nakładem niezależnej wytwórni Alkopoligamia. Drugi album "Mistrz Sztuki" wydany własnym sumptem okazał się niemałym sukcesem. W 2021 roku ukazał się jego trzeci, najbardziej osobisty album pt. "Mieszane Uczucia", który zajął 7. miejsce na liście sprzedażowej OLiS, a artysta wyruszył w trasę koncertową, by promować go w całej Polsce.

***

Na "RAUdycję" zapraszamy w środę (03.11) - po godz. 19.00.

kul

Czytaj także

1988: kręcę numery jak filmy, bo ciągle bujam w obłokach

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 17:00
- Zawsze byłem dzieckiem, które bujało w obłokach. Potrafiłem godzinami leżeć na kanapie, patrzeć w sufit i nakręcać swoją wyobraźnię - wspomina Przemek Jankowiak, czyli 1988. - Ekscytowało mnie obrazowe przedstawienie rzeczy, które nie były obrazami. Ten rodzaj myślenia towarzyszy mi dziś przy robieniu muzyki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anioł u GrubSona. Czego słucha, kiedy nie gra?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 09:40
Śpiewa, gra, pisze teksty, komponuje muzykę. Na początku tego roku Michał Anioł zadebiutował płytą "U". - To jest bardzo dobry album, który powstał w bardzo dziwnych czasach - ocenia GrubSon.
rozwiń zwiń