Składanka "Będzie Głośno! Vol. 4", koncerty, wywiady, relacje. Zapraszamy na majówkę z Czwórką!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2022 06:00
Za nami premiera nowej składanki od Czwórki "Będzie Głośno! Vol. 4". W naszym studiu odbył się koncert zespołu Footprints on the Moon, którego utwór "All of the Time" znalazł się na płycie. W  kolejnych dniach długiego majowego weekendu Czwórka zaplanowała rozmowy z artystami oraz retransmisje koncertów wokalistów, których utwory znalazły się na płycie.
Zapowiada się pełna muzyki majówka w Czwórce
Zapowiada się pełna muzyki majówka w CzwórceFoto: shutterstock/Antonio Guillem

W piątek, 29 kwietnia nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazała się kolejna składanka zawierająca utwory artystów zgłoszonych do konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Płyta "Będzie Głośno! Vol. 4" to wyselekcjonowany zbiór piosenek artystów, którzy zgłosili się do piątej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" w 2021 roku. - Jak co roku wybór dziesięciu utworów, które mają znaleźć się na płycie, był bardzo trudny. Muzycy nadesłali naprawdę ciekawe, oryginalne piosenki, które wnikliwie przesłuchiwałem całymi tygodniami, jednak gdy w końcu wspólnie usiedliśmy do wyboru finałowej dziesiątki, jako jury byliśmy zaskakująco zgodni - mówi Damian Sikorski, dziennikarz Czwórki, pomysłodawca i juror konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!".

W ubiegłym roku wśród zgłoszonych utworów dominowały te z gatunków muzyki elektronicznej i synthpopowej. Swoje nagrania nadesłali także artyści grający rocka, vintage rock, hip-hop, funk, pop, metal, muzykę instrumentalną i klasyczną. - Audycja "Będzie Głośno!" nie zamyka się na żadne gatunki muzyczne. Muzycy nagrywają teraz tak oryginalne kawałki, że często trudno przypisać im jeden nurt. Na składance "Będzie Głośno! Vol. 4" każdy znajdzie coś dla siebie. Płytę otwiera Wrona, laureatka ostatniej edycji naszego konkursu, dalej mamy mocne uderzenie w postaci rockowego brzmienia, potem powrót do lat 80., a pod koniec zespół grający w nurcie folkowo-bluesowym - podkreśla Damian Sikorski.

W dniu premiery składanki, o godzinie 18.05, w Czwórce odbył się koncert zespołu Footprints on the Moon, którego utwór "All of the Time" znalazł się na płycie. Po koncercie zespół gościł w audycji "Będzie głośno!".

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki <<<

W sobotę, w "Sobotologii", gościem był Emil Szwajk, autor piosenki "Love Song" (również dostępnej na najnowszym krążku), a w "Prywatce - Będzie głośno!" Adam Smolarek zaprosił na własny wybór piosenek i wybrane utwory ze składanki "Będzie Głośno! Vol. 4".

W niedzielę 1 maja w "Tędy po Trendy" rozmowa z Rafem Skowrońskim, autorem piosenki "Miło Cię poznać", która także znalazła się na składance, a wieczorem po godz. 19.00 retransmisja koncertu Wrony, laureatki 5. edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!".

W poniedziałek 2 maja w "Stacji Kultura" wywiad z Wroną o przenikaniu się różnych płaszczyzn twórczości, wykorzystaniu nowych technologii w muzyce, a także o prowadzeniu audycji w Czwórce. Na koniec muzycznej majówki z "Będzie Głośno!" we wtorek 3 maja w audycji "Numer Raz na fali" po godz. 22.00 wywiad z zespołem Tragarze oraz retransmisja ich koncertu.

"Będzie głośno! Vol. 4" to dziesiąta płyta wydana w ramach audycji i konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Oprócz niej nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazały się: Ms. Obsession "Manekin", Marta Zalewska "Marta Zalewska", Sara Kordowska "Wszystko i nic", Myasta "Na dobrym kursie", Wona "Sen o smaku lukrecji", płyta winylowa "The Best of Będzie Głośno!" oraz składanki: "Będzie Głośno!", "Będzie Głośno! Vol. 2", "Będzie Głośno! Vol. 3".

***

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka rozrywkowa