12 cali na godzinę. Deeplomatik, czyli Seb Skalski za deckami

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 14:37
Seb Skalski to warszawski DJ, producent, kompozytor, laureat Fryderyka, uczestnik RedBull Music Academy w Dubline. Co zaprezentuje w Czwórce?
Seb Skalski
Seb SkalskiFoto: mat. pras.

Jego produkcje ukazują się w najlepszych wytwórniach house takich jak King Street Sounds NYC, Salted Music, Large Chicago,  Simma Black, Southport Weekender, NiteGroove, Nurvous, Hed Kandi, Quantize Records (DJ SEPN), Deepvisionz, Safe Music czy Purple Music, które remiksowane były przez światowe gwiazdy jak Miguel Migs, Sandy Rivera, Deepshakerz, Dario D’attis czy Jamie Lewis, oraz  docierały niejednokrotnie do topowych list Top 10 amerykańskiego sklepu Traxsource I BEATPORT.

Jeden z jego kilku artystycznych aliasów pod którymi występuje to Deeplomatik, skoncentrowany bardziej na brzmieniach Deep, tech House i współczesnej elektronice. Ostatnie wydanie dla Salted music w San Francisco, dotarło na 1 miejsce listy  Top100 Deep House. Sam Carl Cox zagral aż 5 jego utworów w jednym secie na festiwalu BurningMan w 2017r, a legenda Ibizy i szef wytwórni Cadenza - Luciano, wyróznił go w konkursie "Production Challenge". Miał zaszczyt supportować artystów o największym formacie takich jak Loco Dice, Boris Brejcha,FAITHLESS , Kolective Turmstrasse, Seth Troxler, Gorgon City, Bob Sinclar, Ian Pooley, X-Press2,czy Dimitri from Paris.

Seb Skalski Seb Skalski

 Prowadzi własną, niezależną wytwórnię klubową SpekuLLa Records, w której  promuje wielu młodych i utalentowanych producentów krajowych i zagranicznych. Niedawno miała miejsce premiera solowego albumu (LP) "Set Me Free", nagranego  przy współpracy z amerykańskimi artystami jak Michelle Weeks, L.T Brown czy Donna Hidalgo. 

Autor programu radiowego ‘Houserka’ w legendarnej RADIOSTACJI w latach 99 - 2007, który stał sie kultową audycją muzyki house dla wielu pokoleń klubowiczów. Laureat  konkursu Burn Residency 2017 , reprezentant naszego kraju na Ibizie w międzynarodowych finałach, gdzie doszedł do ostatniej ósemki uczestników konkursu , wybranych spośród kilkunastu tysięcy zgłoszeń z całego świata.

***

12 cali na godzinę, czyli 12''/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser, znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe epki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj's, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" zapraszamy we wtorek (30.05) po godz. 19.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

"Wosk" - Baasch wraca z pierwszym singlem z nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 15:10
Baasch konsekwentnie idzie własną muzyczną drogą, jednak tym razem wpuścił do swojej muzyki więcej światła. - "Wosk" jest utworem o miłości i to chyba słychać od razu. Jestem romantykiem i muszę się już z tym pogodzić - mówi artysta w Czwórce. - Mam nadzieję, że ludzie to poczują i poczują tę miłość poprzez ten utwór, który im wysyłam.
rozwiń zwiń