rozGRYwka: "Unikat"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 07:10
Sprawdza spostrzegawczość, umiejętność przewidywania kolejnych ruchów oraz słuszność podejmowanych decyzji. W rozGRYwce testujemy "Unikat".
Audio
rozGRYwka: Unikat
Foto: Glow Images/East News

"Unikat" to gra logiczna, na którą składa się 81 unikalnych kafelków. Uczestnicy rozgrywki kolejno układają je - jeden obok drugiego. Warunek jest jeden - sąsiednie kartoniki mogą się różnić tylko jedną z czterech cech. Te cechy to kształt, kolor, wielkość wzoru i kolor tła.

/

- To jest jak układanie wyrazów w grach słownych, tyle, że sekwencje są tworzone za pomocą symboli, kolorów, symboli i kształtów - tłumaczy Krzysztof Szafrański z wydawnictwa Granna. - Jeżeli dopasujemy kartonik do kilku ścianek jednocześnie, to nie musimy dobierać kolejnego.

Wygrywa ten, kto jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kartoników.

Fani gier wysoko oceniają "Unikat". Twierdzą, że rozgrywka jest ciekawa, a zasady bardzo proste. - Ta gra wymaga myślenia - mówi ekspert. - Planszę musimy budować z pomysłem na upłynnianie naszej ręki. Bo tylko to poprowadzi nas do zwycięstwa.
(kul)

Czytaj także

rozGRYwka: "CV"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 08:30
Tu wszystko jest możliwe, a Ty możesz być kim tylko chcesz. Gra planszowa "CV" pozwala przeżyć Ci życie, tak jak tylko byś chciał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "Pytaki"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 08:10
Pytasz, odpowiadasz i jeśli znasz swoją rodzinę, wygrywasz. W "rozGRYwce" testujemy grę "Pytaki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "Block 5"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 10:25
Gra karciana "Block 5" nauczy Cię główkować i sprawdzi czy umiesz liczyć.
rozwiń zwiń