rozGRYwka: "CV"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 08:30
Tu wszystko jest możliwe, a Ty możesz być kim tylko chcesz. Gra planszowa "CV" pozwala przeżyć Ci życie, tak jak tylko byś chciał.
Audio
CV to symulator życia - twierdzą fani gier
"CV" to symulator życia - twierdzą fani gierFoto: mat. promocyjne/www.granna.pl

Zastanawiałeś się kiedyś, kim byłbyś, gdyby Twoje życie potoczyło się inaczej? Jak wyznaczyłbyś swoją drogę, gdyby wszystko zależało od Ciebie? Może zostałbyś iluzjonistą lub podróżował po świecie? A może pociąga Cię świat wielkiego biznesu i Twoim celem jest zarobienie miliona dolarów?

Odpowiedzi na te pytania przyniesie partyjka gry "CV".

- Sama idea wzięła się z tego, że chcieliśmy zrobić grę, która uczyłaby młodych ludzi podstawowych mechanizmów finansowych - mówi pomysłodawca i współautor planszówki. - Potem ten bazowy pomysł bardzo się rozwinął i osiągnął postać gry "CV".

Gra o życiu składa się z niemal 90 kart. Każda z nim ma wyjątkowe działanie i opowiada o jakimś życiowym zdarzeniu które wpływa na inne i zwiększa, lub zmniejsza możliwości graczy.

- Graczom dajemy szansę poeksperymentować ze swoim życiem i sprawdzić się w innych, niż obecna, rolach - tłumaczy Filip Miłuński. - Każdy ma szansę podjąć decyzje, na które wcześniej sobie nie pozwolił i bez większego ryzyka, przekonać się czy to był słuszny wybór.

W rozmowie z Kamilem Jasieńskim twórca gry wyjaśnił też na czym polega jej wyjątkowość. - To najbardziej fabularna planszówka jaką znam. Co więcej, całe to fabularne bogactwo tworzy spójny mechanizm gry – z różnorodnymi strategiami i otwartym systemem punktacji, który pozwala przeżywać życie na różne sposoby i osiągać sukces niezależnie od stylu życia jaki wybierzemy.

I dodaje: "Przy stole, niezależnie od tego czy grają akurat całkowici nowicjusze, rodzina, czy zaawansowani gracze, zawsze roi się od żartów, historii i komentarzy na temat coraz to nowych i niezwykle życiowych połączeń kart".

kul

Czytaj także

Justin I Love You, Mozcau by Justin - polskie marki podbijają świat

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 14:00
Choć Katarzyna Wyrozębska wciąż jest młodą projektantką mody, zdążyła już nieźle namieszać na polskim rynku. Jej pierwszą marką była Justin I Love You, dziś szefuje i projektuje w Mozcau by Justin, a niebawem światło dzienne ujrzy jej kolekcja CD Banana. Ostatnio zaprojektowała także m.in. linię gadżetów dla Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Gondek: przebiegniemy cztery pustynie, żeby zrealizować swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 11:25
Cztery maratony na czterech kontynentach, a ich tylko dwóch. Andrzej Gondek i Marek Wikiera mają ambitne postanowienie na nowy rok. Chcą dotrzeć do mety czterech najtrudniejszych pustynnych biegów świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twister Rave" - kręć się aż do utraty tchu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 12:50
Pobudzają do ruchu i dobrej zabawy. Gry typu "Twister" cieszą się dużą popularnością, nic więc dziwnego że producenci wymyślają coraz to nowe wersje.
rozwiń zwiń