rozGRYwka: "Pytaki"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 08:10
Pytasz, odpowiadasz i jeśli znasz swoją rodzinę, wygrywasz. W "rozGRYwce" testujemy grę "Pytaki".
Audio
Pytaki umacniają rodzinne więzy
"Pytaki" umacniają rodzinne więzyFoto: mat. promocyjne

Poznaj swoją rodzinę i umocnij więź z najbliższymi - tak w skrócie można przedstawić ideę "Pytaków". Jak przyznaje Aleksandra Sulej, gra narodziła się z naturalnej potrzeby rozmawiania i pogłębiania rodzinnych relacji.
- To nie jest typowa gra lecz zestaw pomocniczy do rodzinnej integracji - tłumaczy autorka. - Nie ma tutaj rywalizacji, nie ma wygrywania. Jest za to szansa, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o swoich najbliższych i żeby na nowo odkryć wyjątkowość własnej rodziny.

Rozgrywka polega na tym, że gracze po kolei losują z woreczka "Pytaki" czyli żetony, a następnie odpowiadają na wylosowane pytanie lub wykonują zadanie. Pytania dotyczą różnych dziedzin życia a refleksja nad nimi i słuchanie odpowiedzi innych zapewniają uczestnikom nie tylko dobrą zabawę, ale i lepsze poznanie się.

- Sama jestem mamą i tematyka rozmów z dziećmi jest mi bardzo bliska - mówi Aleksandra Sulej. - Przygotowując pytania do gry opierałam się na własnym doświadczeniu, na doświadczeniu zaprzyjaźnionych mam oraz na fachowej literaturze dotyczącej macierzyństwa, rodzicielstwa i relacji międzyludzkich.

W "Pytaki" można grać z dzieciakami, można też w "dorosłym" gronie. Bez względu na to, kto uczestniczy w rozgrywce, fani gier przyznają, że zabawa jest przednia.

(kul)

Czytaj także

rozGRYwka: "CV"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 08:30
Tu wszystko jest możliwe, a Ty możesz być kim tylko chcesz. Gra planszowa "CV" pozwala przeżyć Ci życie, tak jak tylko byś chciał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Bond: jestem specjalistą od marketingu Matki Natury

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 08:00
Nazywa się Bond, ale nie broni imienia Jej Królewskiej Mości tylko troszczy się o dzieciaki. Z myślą o nich stworzył projekt Wild Thing i próbuje wyrwać dzieci ze szponów nowych technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "Evolutio!"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 19:40
Świetna, pobudzająca do myślenia rozrywka w efektownym opakowaniu. Tak najkrócej można opisać grę "Evolutio!", którą wzięliśmy dzisiaj pod lupę.
rozwiń zwiń