James Hetfield na autach nie oszczędza

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 10:00
Ciężkie rockowe granie od początku było mocno związane z kultem motoryzacji. James Hetfield, lider zespołu Metallica, jak najbardziej może być uważany za żywy tego przykład.
Audio
  • Kolekcja Jamesa Hetfielda jest liczona w dziesiątkach milionów dolarów (Czwórka/Czwarty Wymiar)
James Hetfield
James HetfieldFoto: Wiki Commons

- James Hetfield to jest człowiek po przejściach. A jak to każdy człowiek po przejściach, któremu udało się uratować samego siebie z różnych mało fajnych rzeczy, takich jak alkohol, narkotyki, ceni sobie rzeczy luksusowe. Luksusowe i wyjątkowe, takie na które mało kto może sobie pozwolić - wprowadza nas w temat Maciej Tomaszewski, dziennikarz muzyczny.

Co szczególnie wyróżnia kolekcję aut frontmana Metalliki? To przede wszystkim Hot rody. Są one samochodami robionymi na zamówienie, bądź budowanymi ręcznie przez swoich właścicieli. - Posiada dużo okazów, które albo są inspirowane starymi modelami (takimi jeszcze sprzed drugiej wojny światowej), albo pochodzą jeszcze z lat 50. - mówi rozmówca "Czwartego wymiaru".

Lincoln
Lincoln Zephyr 1937, foto: Wikimedia

 

Co konkretnie wchodzi w skład tej kolekcji? - Między innymi Ford 5 Window Coupe z 1936., ale przede wszystkim kasztanowy Lincoln Zephyr "Voodoo Priest" z 1937 roku. To jest oczywiście replika przygotowana specjalna na jego zamówienie, przez jednego z najlepszych amerykańskich konstruktorów samochodów - opowiada Tomaszewski.

Wartość kolekcji Hetfielda należy liczyć w dziesiątkach milionów dolarów. Jest nie tylko wybrednym koneserem, ale przede wszystkim prawdziwym pasjonatem motoryzacji. W 2012 roku był gospodarzem zlotu klasycznych aut i motocykli, na którym można było zobaczyć w sumie ponad 300 niesamowitych pojazdów.
(ac, pg)

Czytaj także

Elvis Presley i samochody, które musiał mieć

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 10:42
- Elvis Presley był mentalnie typowym Amerykaninem zakochanym w samochodach. Uważał, że samochód jest czymś nierozłącznym z życiem każdego człowieka. Jest tym, czym dla nas prawdopodobnie jest szczoteczka do zębów - mówił Tomasz Szczerbicki w "Czwartm wymiarze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

James May i samochody jego życia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 16:57
W czwartkowe popołudnie w Czwórce dowiemy się, jakimi autami lubi jeździć James May z "Top Gear", jak wybrać odpowiedni statyw do aparatu fotograficznego, a także porównamy... słoiki, by jedzenie, które przywozimy po świętach do domu, przetrwało jak najdłużej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jay Z i jego samochody: maybach, bentley i ferrari

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 12:00
O ile legendarny muzyk Snoop Dogg jest tradycjonalistą i preferuje auta stare i klasyczne, o tyle jego kolega po fachu Jay Z, idzie z duchem czasu. Uwielbia nowe, luksusowe samochody, a w swojej kolekcji ma m.in. Bugattiego, którego otrzymał od Beyonce.
rozwiń zwiń