James May i samochody jego życia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 16:57
W czwartkowe popołudnie w Czwórce dowiemy się, jakimi autami lubi jeździć James May z "Top Gear", jak wybrać odpowiedni statyw do aparatu fotograficznego, a także porównamy... słoiki, by jedzenie, które przywozimy po świętach do domu, przetrwało jak najdłużej.
Ekipa Top Gear
Ekipa "Top Gear"Foto: wikimedia.commons/fot.Phil Guest

James May to człowiek, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest jednym z prowadzących znany program telewizyjny "Top Gear". Pasjonat motoryzacji, lotnictwa i inżynierii oraz wielbiciel… Fiata Panda. Mało kto też wie, że gra na fortepianie. O Samochodowych i nie tylko hobby Jamesa May'a porozmawiamy w czwartkowym "Czwartym wymiarze".

Po godz. 18.30 zaprosimy Was na Fotocykl i sprbujemy dowiedzieć się, jak wybrać staty, optymalny dla naszego aparatu i najwygodniejszy do robienia świątecznych fot rodzinie. Przyjrzymy się różnym typom statywów, powiemy co to są monopody, ile powinien kosztować dobry sprzęt i po czym takowy poznać.

Wcześniej jednak, po godz. 17.00, dowiemy się, jak przewozić i przechowywać jedzenie. Porównamy zwykłe słoiki ze specjalnymi pojemnikami próżniowymi i plastikowymi zamykanymi pudełkami. Przetestujemy też, które z nich sprawdzają się najlepiej podczas podróży.

Na czwartkowy "Czwarty wymiar" zapraszamy już 26 grudnia, po godz. 16.00!

Czytaj także

Zamiast samochodów złodzieje kradną... części do nich

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 10:00
Zamiast samochodów złodzieje coraz częściej kradną wyłącznie części. Tych bowiem dużo łatwiej jest się potem pozbyć. Ostatnio rośnie popyt na katalizatory, których wymontowanie jest stosunkowo proste i trwa zaledwie kilkanaście minut.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wodne parkingi nowym pomysłem Stambułu

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 18:54
W Stambule, jak i wielu innych światowych metropoliach, szukanie miejsc do zaparkowania jest prawdziwą zmorą kierowców. Włodarze tureckiego miasta wpadli na pomysł, jak sobie z tym poradzić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamery samochodowe - moda z Rosji podbija Polskę

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 11:30
Najtańsze kosztują niecałe 100 złotych, ale to nie niska cena decyduje o ich popularności. W razie wypadku na drodze nagranie z takiego urządzenia jest dowodem, który pozwoli na szybkie i pewne określenie winnego.
rozwiń zwiń