Jay Z i jego samochody: maybach, bentley i ferrari

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 12:00
O ile legendarny muzyk Snoop Dogg jest tradycjonalistą i preferuje auta stare i klasyczne, o tyle jego kolega po fachu Jay Z, idzie z duchem czasu. Uwielbia nowe, luksusowe samochody, a w swojej kolekcji ma m.in. Bugattiego, którego otrzymał od Beyonce.
Audio
  • Jakie samochody kocha Jay Z? - materiał Kamila Jasieńskiego (Czwórka/Czwarty wymiar)
Jay Z
Jay ZFoto: PAP/Angelika Warmuth

- Jay Z podąża za trendami. Jeśli chodzi o samochody chce być zawsze na topie - opowiada Maciej Tomaszewski, dziennikarz muzyczny. - W jego samochodowej kolekcji znajdują się m.in. maybach, bentley i ferrari.

O tym, że muzyk ma słabość do drogich, nowoczesnych samochodów, pamiętają także jego najbliżsi. - Beyonce, jego długoletnia partnerka, sprezentowała mu na urodziny wartego ponad 7 mln zł Bugattiego - opowiada Tomaszewski. - To jest najszybszy samochód świata. Jay Z jeździ nim bardzo dużo, jest z niego bardzo dumny.

Wielkość kolekcji samochodów Jay’a Z nie jest znana, ale ponieważ muzyk niszczy swoje auta w teledyskach można zakładać, że ma ich naprawdę dużo. - Zniszczył jeden z maybachów w teledysku do piosenki "Otis", którą nagrał wraz z Kanye Westem - opowiada Tomaszewski. - Nie wiadomo jednak, czy auto to panowie kupili specjalnie na potrzeby klipu, czy był to po prostu jeden ze "starszych" samochodów.

(kd/kul)

Czytaj także

Kamery samochodowe - moda z Rosji podbija Polskę

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 11:30
Najtańsze kosztują niecałe 100 złotych, ale to nie niska cena decyduje o ich popularności. W razie wypadku na drodze nagranie z takiego urządzenia jest dowodem, który pozwoli na szybkie i pewne określenie winnego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

James May i samochody jego życia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 16:57
W czwartkowe popołudnie w Czwórce dowiemy się, jakimi autami lubi jeździć James May z "Top Gear", jak wybrać odpowiedni statyw do aparatu fotograficznego, a także porównamy... słoiki, by jedzenie, które przywozimy po świętach do domu, przetrwało jak najdłużej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tankowanie oleju rzepakowego? Lepiej nie ryzykować

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 14:49
Kuchenny olej zamiast ropy w baku samochodu - to zdecydowanie tańsze niż kupowanie oleju napędowego. Właścicielom samochodów z silnikiem Diesla wydawać się może, że to optymalne rozwiązanie, tylko... czy jest legalne i zdrowe dla silnika?
rozwiń zwiń