rozGRYwka: "Pretor"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 08:00
Zostań ulubionym inżynierem cesarza Hadriana i pracuj ku chwale Imperium! Jest to możliwe w najnowszej grze GRANNY "Pretor".
Audio
Gra Pretor
Gra "Pretor"Foto: mat. promocyjne/Granna

W "Pretorze" wcielisz się w rolę rzymskiego inżyniera i razem z innymi graczami będziesz budować niezwykłe miasto.

Gra
Gra "Pretor"

- Gra należy do kategorii "worker placement" i polega na umieszczaniu robotników. To właśnie ich rękami wykonywane są w grze wszystkie zadania - tłumaczy Krzysiek Szafrański z wydawnictwa GRANNA. - Budują nowe budynki, wydobywają złoto z kopalni. Z każdym kolejnym zadaniem nabierają coraz więcej doświadczenia i w kolejnych rundach pracują wydajniej. W końcu jednak przechodzą na emeryturę, a uczestnik rozgrywki musi być w stanie zapewnić im byt. W innym wypadku doprowadzi do spadku morale ludności i straci szansę na zwycięstwo.

Celem każdego gracza jest zdobywanie punktów uznania. Ten, kto na koniec gry zdobędzie ich najwięcej, zostanie ogłoszony przez cesarza Pretorem i będzie dalej rządził miastem – ku chwale Imperium Rzymskiego.

Najnowsze wydawnictwo GRANNY ukazało się pod patronatem Czwórki i adresowane jest do nieco bardziej doświadczonych graczy. - Pierwsze zderzenie z grą może początkującego gracza zniechęcić - ostrzega rozmówca Kamila Jasieńskiego. - Dlatego pierwszą rozgrywkę warto zrobić z instrukcją w dłoni. Druga partia już pójdzie nam gładko.

(kul/gs)

Czytaj także

rozGRYwka: "Złam to"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 08:50
60 zadań rozwijających myślenie logiczne, procesy poznawcze, spostrzeganie wzrokowe oraz wyobraźnię przestrzenną - dziś testujemy grę logiczną "Złam to".
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "Gra w słówka"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 06:40
Gra w słówka lepsza niż krzyżówka - brzmi hasło promujące grę wydawnictwa Granna, adresowaną do wszystkich, którzy uwielbiają układać słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "Milionerzy i bankruci"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 10:00
Milioner czy bankrut? Masz do dyspozycji miliony dolarów - sprawdź czy umiesz je wydawać!
rozwiń zwiń