Alfa Romeo - seksowna Giulietta

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 17:30
Piękna linia nadwozia, szyberdach i dyskretna włoska elegancja - Alfa Romeo w wersji Giulietta, choć ma już 4 lata, nie ustępuje miejsca młodszym modelom.
Audio
  • Test samochodu: Alfa Romeo Giulietta - część 1(Czwórka/Czwarty wymiar)
  • Test samochodu: Alfa Romeo Giulietta - część 2(Czwórka/Czwarty wymiar)
  • Test samochodu: Alfa Romeo Giulietta - część 3(Czwórka/Czwarty wymiar)
Testujemy Alfa Romeo, model Giulietta
Testujemy Alfa Romeo, model GiuliettaFoto: Kuba Marcinowicz

W moje ręce trafiła ostatnio Alfa Romeo o niezwykle seksownej nazwie Giulietta. Z bardzo ciekawym silnikiem 1.4, o szalonej mocy 170 KM. Piękna linia nadwozia wygląda bardzo świeżo i dynamicznie. Od razu zwróciłem uwagę na niespotykane boczne kierunkowskazy, tutaj to długa świecąca linia. Do tego jeszcze przepiękne duże reflektory wykonane w technologii LED i sportowa sylwetka nadwozia - to auto szpanerskie, ale i klasycznie piękne.

Czytaj: Test samochodu Alfa Romeo Giulietta.pdf

Tył auta jest zwarty i dynamiczny, charakteru dodaje tylny spojler nad tylną szybą, ale i specyficzne przetłoczenie tylnej klapy, które widoczne jest także na bokach auta. Bagażnik otwieramy poprzez naciśnięcie znaczka Alfa Romeo. Zmieścimy w nim zakupy czy bagaże na krótkie wakacje.

Galeria: Alfa Romeo Giulietta [FOTO] >>>

Wielkie brawa należą się producentom za genialne audio. Mamy tu system BOSE. Radiem i multimediami sterujemy za pomocą małego ekranu dotykowego, na pokładzie znajdziemy 9 głośników, a ich brzmienie zadowoli nawet najbardziej wybrednych.

 

/

Jestem pozytywnie zaskoczony spotkaniem z Giullietą. Wygląda seksownie i prowadzi się rewelacyjnie, fajnie wchodzi w zakręty i sprawia, że cały czas się uśmiecham. Albo z powodu dźwięku, albo przyśpieszeń, albo przyczepności.

Mam tylko wrażenie, że gruby słupek A i dość szeroki B ograniczają mi widoczność podczas jazdy w mieście i podczas parkowania. Ale na szczęście mamy tu czujniki parkowania, a auto szybko i łatwo wyczujemy.  Alfa wyposażona jest oczywiście w klimatyzację dwustrefową, ae czasem przyjemniej jest otworzyć okna i szyberdach, poczuć wiatr we włosach i pomyśleć, że jeździ się po słonecznej Toskanii czy Sardynii.

Czytaj więcej: testy samochodów w Czwórce >>>

Alfa Romeo Giullieta to połączenie emocji sportowych z komfortem podróżowania i elegancją. To auto potrafi poprawić mi humor nawet w najgorszy dzień.

(kul/Kuba Marcinowicz/ac)

Czytaj także

Jerzy Dziewulski: kocham stare, amerykańskie auta

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 12:00
Jerzy Dziewulski był politykiem i policjantem zarazem. Był także antyterrorystą i szefem ochrony ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Prywatnie zaś to ogromny miłośnik motoryzacji. Uczestniczył w rajdzie Gumball 300 i jest właścicielem m.in. Ultimy GTR.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Peel Trident - jedno z najładniejszych i najgorszych aut w historii

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 19:00
Peel Trident to auto mało znane w Polsce, ale za to owiane legendą w pozostałych częściach świata. Zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie zostało wymyślone i było produkowane.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Renault FT-17 - kultowy... czołg

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 12:30
Na frontach I wojny światowej czołgi pojawiły się dość późno i w śladowej ilości. Francuski Renault FT-17 do regularnej produkcji trafił w 1917 roku. Przez lata służył między innymi w polskiej armii.
rozwiń zwiń