X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
I wojna światowa

Historia na Dziś. Jak kształtowały się granice II RP?

- Kształt Polski nie był ustalony. Właściwie żadna granica, na północy, południu, wschodzie czy zachodzie, nie istniała - powiedział w audycji Historia na Dziś dr hab. Patryk Pleskot z Instytutu Pamięci Narodowej. Historyk w Polskim Radiu 24 mówił m.in. o terytorialnym kształtowaniu się II Rzeczpospolitej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia Polski II RP II Rzeczpospolita I wojna światowa 11 listopada Święto Niepodległości

Losy reemigrantów po odzyskaniu przez Polskę niepodległości

Rocznica odzyskania niepodległości to dzień w którym dużo mówi się o sukcesie politycznym i wojskowym, ale szczególną role w tych dniach odgrywali zwykli ludzie, którzy musieli się wówczas borykać z w trudnościami dnia codziennego. O ludzkich losach w tych dniach mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Sikorski, historyk z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 odzyskanie niepodległości Dwudziestolecie międzywojenne I wojna światowa

Tydzień-Świat. Europa 100 lat po I wojnie światowej

- Skala zniszczeń i upływu krwi była gigantyczna - powiedział w audycji Tydzień-Świat prof. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej, odnosząc się do I wojny światowej. W Polskim Radiu 24 o tym globalnym konflikcie, a także jego konsekwencjach mówił również dr hab. Aleksander Gubrynowicz z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 I wojna światowa 11 listopada niepodległość Francja Niemcy Rosja