Polacy rezygnują z komunikacji miejskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 08:08
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2013 roku Polacy skorzystali z komunikacji miejskiej 3,6 mld razy. To o 6 proc. mniej niż rok wcześniej - tak mało osób korzystało z komunikacji miejskiej ostatnio w 2004 roku.
Polacy rezygnują z komunikacji miejskiej
Foto: źr.wikipedia

Największe spadki dotyczą województw wielkopolskiego (22 proc.), warmińsko-mazurskiego (20 proc.), śląskiego (19 proc.) i mazowieckiego (17 proc.). Według szefa stowarzyszenia Siskom Janka Jakiela, cytowanego przez "Metro", wina leży po stronie rosnących cen biletów, przez które pasażerowie przesiadają się do samochodów, na motocykle lub rowery. Zgodnie z danymi GUS, w ciągu ostatnich trzech lat ceny biletów wzrosły średnio o ok. 25 procent.
Temat ten szerzej omówimy w poniedziałkowym "Czwartym Wymiarze". Zapraszamy o 16.00.
ac

Czytaj także

Rowerzyści kontra kierowcy - walka o miasto

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 15:00
Moda na rowery powraca i kierowcy z samochodów przesiadają się na jednoślady. W mieście, szczególnie w godzinach szczytu, do celu dojedziemy w ten sposób szybciej, ale niekoniecznie bezpieczniej. Bo walka pomiędzy rowerzystami, a zmotoryzowanymi na drogach wciąż trwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jazda po Rosji to specyficzne przeżycie

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 18:50
Podróżowanie autem po Rosji ma w sobie coś z przygody, która na długo każdemu kierowcy zostanie w głowie. Przydadzą się stalowe nerwy, poczucie humoru i trochę banknotów przygotowanych na "specjalne okazje".
rozwiń zwiń
Czytaj także

FSO Polonez - limuzyna kadry dyrektorskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 09:08
Jedno z kultowych polskich aut, do dziś często spotykane na ulicach miast i wsi w całym kraju, już od 12 lat nie jest produkowane. FSO Polonez w zamierzeniu dygnitarzy miał być wyborną limuzyną, ale... wyszło jak wyszło.
rozwiń zwiń