rozGRYwka: "Maskarada"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 13:00
Baw się dobrze... oszukując! Zasady gry "Maskarada" opierają się na blefowaniu innych graczy, a cel jest prosty - zdobyć jak największą ilość pieniędzy.
Audio
Fragment pudełka gry Maskarada
Fragment pudełka gry "Maskarada"Foto: materiały promocyjne/wydawnictwo.rebel.pl

- "Maskarada" jest przeznaczona dla większej ilości uczestników. Może w nią zagrać nawet 13 osób w jednym momencie! - tłumaczy Piotr Widerski z wydawnictwa Rebel i dodaje, że zabawa polega na odgadywaniu, kto jest kim. Gracze posiadają postacie, a te z kolei mają różne zdolności. Podczas akcji, uczestnicy wymieniają się kartami między sobą i korzystają z przywilejów, jakie są przypisane postaciom.

W "Maskaradzie” na pewno świetnie będą się czuły osoby, które potrafią sprytnie blefować. Wszystko dlatego, że gra opiera się na oszukiwaniu innych graczy. Zasady zabawy są bardzo proste, a jej celem jest zdobycie jak największej sumy pieniędzy. - Uczestnik gry nie odkrywa swojej karty i mówi, że jest na przykład królem. Każdego ze współgraczy wtedy pyta, czy oni też nim są. Jeżeli ktoś się przyzna, wtedy obie osoby odsłaniają swoje postaci - mówi Piotr Widerski. - Gracz, który blefował musi do banku wpłacić określoną kwotę pieniędzy. Zaś ten, który mówił prawdę, może skorzystać z bonusów jakie niesie za sobą postać.

Więcej o grze "Maskarada" dowiesz się sprawdzając cały materiał z audycji " Czwarty Wymiar ".

bc, ac

Czytaj także

rozGRYwka: "Superbohaterowie"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 08:15
Kto może uratować świat, który stanął na krawędzi zagłady? Tylko superbohaterowie! I właśnie nimi zajęliśmy się w kolejnej "rozGRYwce".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Top Secret" - zostań agentem tajnych służb

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 16:00
Jak zostań szefem agencji wywiadowczej i zdemaskować siatkę agentów przeciwnika? Jest to możliwe w grze planszowej "Top Secret".
rozwiń zwiń
Czytaj także

rozGRYwka: "Hanabi"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 19:29
Nowoczesna gra karciana, w której zastosowano kilka nieznanych wcześniej rozwiązań, może być idealnym rozwiązaniem na szybką rozrywkę dla 5 osób. "Hanabi" to kolejna propozycja opisania przez Kamila Jasieńskiego w "rozGRYwce".
rozwiń zwiń