Test gry Mortal Kombat

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2011 20:13
Klasyk elektronicznych bijatyk trafił w ręce specjalistów od gier – recenzentów Czwartego Wymiaru. Jak wypada pojedynek i na jaką ocenę zasługuje gra?
Audio

- W Mortal Kombat walczyć możemy trzydziestoma wojownikami, a fabuła gry to historia każdej postaci – mówi Leszek Smosarski, recenzujący grę razem z Piotrem Firanem. – Fantastycznym sposobem na opowiedzenie fabuły jest przygotowany przez twórców "story mode". To filmiki, które prowadzą nas od walki do walki, opowiadając szczegóły rozgrywki – wyjaśnia.

Gra jest bardzo brutalna i przeznaczona jedynie dla graczy pełnoletnich. Wydanie na konsole jest 9 odsłoną w kultowej już serii gier walki. To gra dopracowana graficznie, ale przez to także jedna z najkrwawszych w świecie wirtualnych bijatyk.

Oprócz wyjątkowej dynamiki i brutalności, do poprzednich wersji gry, nawiązuje także sposób gry. – Mimo, że wszystkie postacie i detale wykonane są w 3D, przestrzeń walki nadal jest dwuwymiarowa. To fantastyczny powrót do korzeni serii – mówi Smosarski.

Gra to dobry sposób na efektowne spędzenie czasu i nie sposób się przy niej nudzić. Grę przedłużają dodatki jak "Test your mind" czy "Test your luck". – Niesamowity jest też tryb kilkuset wyzwań Challange Tower, co dodatkowo uatrakcyjnia rozgrywkę. Minusem  gry mogą być jedynie pewne opóźnienia w walce, jeśli jesteśmy w trybie multiplayer.

Fabuła: 4,5/5
Grafika: 4,5/5
Dźwięk: 4/5
Dodatki: 5/5

Szczegóły recenzji w dźwięku audycji "Czwarty wymiar"

pg

Zobacz więcej na temat: gra leszek smosarski
Czytaj także

Gra komputerowa o Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2011 18:16
Premierę gry "Uprising44" zaplanowano na drugi kwartał 2012 roku. To pierwszy w Polsce tego rodzaju projekt poświęcony Powstaniu Warszawskiemu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry "Need for Speed Shift 2" (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2011 20:00
Tym razem Kuba Marcinowicz wraz z Leszkiem Smosarskim testowali na antenie Czwórki grę wyścigową "Need for Speed Shift 2". Zaleta: ryk silnika. Wada: kiepska fizyka. Ci jeszcze? Sprawdź to!
rozwiń zwiń
Czytaj także

L.A. Noir: Detektyw w mrocznym klimacie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 20:00
Gościem Kuby Marcinowicza w Czwartym Wymiarze jest Grzegorz Broll, który opowiada o grze L.A. Noire. Sprawdźcie, jak w Czwórce oceniamy tę fabularną grę detektywistyczną.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Crysis 2". Powrót do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 15:00
"Rewelacja! Genialna fabuła, powalająca grafika, a nanokombinezon miażdży wszystko!" – Crysis 2 to powrót do korzeni, to shooter, na którego czekałem od bardzo dawna! – zachwyca się Leszek Smosarski z Electronic Dream. W "Czwartym wymiarze" testujemy grę "Crysis 2".
rozwiń zwiń